Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Táncosok! Valószínűleg a...

Táncosok! Valószínűleg a túlzott terheléstől a térdem már rövid sétáktól is fáj. Hogy tudnám itthon kezelni? Mi segíthet? Táncosok segítségét kérem, mert a tánccal terhelem túl és tudom hogy ez gyakori probléma, van valami jól bevált módszeretek?

Figyelt kérdés
Mentem vele dokihoz de csak annyit mondott, hogy vegyek vmi krémet ami hűsíti, mondott pár példát, ne terheljem, meg térdszorító. 2 hete nem terhelem, még a hosszabb gyaloglásokat is megszűntettem de egyre rosszabb. Rövidebb sétáktól is fáj, de többször volt hogy éjszaka/hajnalban ébredtem iszonyatos fájdalomra. Van valami jó ötletetek? Pár nap múlva megint megyek dokihoz de nem szivesen gyógyszeretem magam meg nem szeretek semmiféle orvosi kezelést, nem bízok az orvosokban. Örülnék valami természetes megoldásnak amivel itthon tudom kezelni. Előre is köszi.

2014. ápr. 28. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha romlik, akkor szerintem a porcod körül lehet valami gond. Ha a doki továbbra is csak hápog, menj el sportorvoshoz, keress valami szakértő ortopédet, aki rendesen megultrahangozza, és képes eldönteni, hogy mi a bajod. Lehet, hogy csak valamilyen étel diéta/gyógyszer kell, hogy "beolajozódjon", lehet porcleválás, ami egy pici műtét, vagy passz. Ha fontos a tánc, szakértőhöz fordulj, addig meg Voltaren vagy Flexagil krém, hátha segít.

35/F táncos

2014. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) most jövőhéten megyek sportorvoshoz mert a dokim egyáltalán nem vesz komolyan. Én meg már ott tartok hogy a térdem folyton, de néha már a bokám is fáj, szóval lassan már "annyira szét vagyok esve hogy csak a ruha tart össze" ahogy tánctanárom mondaná...
2014. ápr. 29. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyan nem vagyok táncos, így ilyen jellegű tapasztalatom nincs. Azt javaslom, hogy mindenképpen menj el egy ortopéd dokihoz, különösen ha már a bokád is fáj, mert az akkor már összetettebb probléma lehet.Ha porckopás lenne, arra vannak természetes alapú porcépítők, olajozásra a hyeluron sav kell, ami szintén van természetes.Ha gyulladás lenne, akkor a minőségi omega 3 segíthet, meg kurkuma is.Ezeket élsportolók is fogyasztják, akiknél szintén terhelődnek az izületek.Jobbulást!
2014. máj. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. máj. 2. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!