Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félrenyelés esetén mit tehetek...

Félrenyelés esetén mit tehetek, ha egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
Ha valaki erősen félrenyel valamit, gyakran szükség van elsősegélyre. Legalábbis így tudom. De ha nincs ott senki, akkor a köhögésen kívül mit lehet még tenni, pl ha hasba ütöm magam? de most komolyan érdekel.

2014. jún. 28. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A hasba ütés nem fog segíteni. A Heimlich-manőver nem egy szimpla hasi ütés!! Köhögj, ilyenkor csak azt lehet.
2014. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a hasadba nyelsz félre, szóval felesleges ütögetned.

Egyébként általában ilyenkor elkerülhetetlen a fulladás. Egyszerűen önmagadnak nem tudsz olyan szögben és olyan erővel megfelelő behatást kifejteni ami érne bármit is. Csak a köhögés magad.

2014. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én múltkor nyeltem félre, de nagyon.. Azt hittem ott a vég. Bár inkább megakadt a borsó héja.

Köhögtem, már hánytam is, sőt az orromból is a hányás jött, olyan szinten nem akart lejönni. Ettem egy szelet kenyeret, ittam vagy 2 bögre vizet és lement. De vagy 8-szor hánytam..

Szóval hánytasd magad én azt mondom. Egyél kenyeret, igyál vizet, ha így akad meg. KÖHÖGJ!

2014. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!