Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elsősegélyversenyen sérülések...

Elsősegélyversenyen sérülések eljátszása? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az elsősegélynyújtó versenyen imitátor leszek és szeretném hitelesen eljátszani a sérüléseket pl.: égés, fulladás, csonttörés, vérzés, artériás vérzés, amputáció, hasi-, mellkasi sérülés, hisztizés, aluszékonyság, shock, epilepsziás roham vagy asztma.

Tudtok esetleg valamilyen filmet sorozatot vagy videót amiben ilyen van? Vagy bármilyen segítséget, tanácsot elfogadok. A válaszokat előre is köszi :D



2014. jún. 30. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A verseny előtt egy imitátorképzőbe érdemes elmenni. Vöröskereszt szokott ilyet szervezni. Érdeklődj a hozzád illetékes Vöröskereszt irodában, hogy kortársképző vagy imitátorképzés lesz-e mostanában. Ha nem akkor sem csüggedj, mert a verseny előtt, amikor lesz egy rád bízott sérülés imitálása, akkor mindent el fognak mondani. De, ha itt tartunk, akkor írok pár segítséget, mik lehetnek:

-Égés: Égés fajtájától függetlenül, jelezni kell az ellátónak, hogy mi történt /ha azt mondják, hogy emelett agyrázkódott vagy, akkor mi történt, hol vagyok, stb. kérdések/, nagyon fáj, nagyon ég, és amikor hozzáérnek sziszegni kell

Fulladás: Nem tudsz beszélni, csak egy-egy szót, köhögsz, fogod a mellkasod

Csonttörés: Raknak rád egy gyurmából készített bucit és bekenik pirosítóval, ez imitálja, a törött csontvégek elmozdulását. Ahol "eltört valamid" azt a végtagot egyáltalán nem tudod mozgatni, mozgatás hatására, szintén kiabálni, sziszegni kell, ha hozzáérnek a gyurmához akkor is sziszegni, és megkérni az ellátót, hogy ne taperálja.

Vérzés: Hajszáleres vérzésnél, csak egy sebtapaszt kapsz, persze sebtisztítás és fertőtlenítés után. Artériás vérzésnél, elfogják nyomni a nyomópontot, ha eltudják, és végtagon van a vérzés, az kellemetlen zsibbadást fog előidézni, akkor szólni kell, hogy jól elnyomtad, csak imitáld és ne nyomja el. Itt is csak egy ideig tudsz kiabálni, ha sok vért veszítessz, sokkos állapotba fogsz kerülni, elájul, eszméletedet veszted és meghalsz. Vénás vérzésre ugyanez a jellemző, csak ott nem fogják elnyomni a nyomópontot. Ja és artériás vérzésnél lesz a kezedbe egy minipumpa, amit nyomkodni kell, ez imitálja a spriccelő vért. Ha nagyon szivatni akarsz valakit, akkor amikor jön feléd, hirtelen benyomod a pumpát és telibe fogja vinni :D

Amputációt nem tesznek versenyfeladat közé!

Hasi sérült: Itt rengeteg variáció van. Fájdalmat kell imitálnod, igazából a sok variáció végett, nem tudom leírni. Van nyílt hasi,Zárt hasi sérülés. Idegen test, haspuffadás, illeus. Minden. Fájdalmat imitálni biztos kell!

Mellkas sérült: Megint nagyon sok a variáció, de itt az angina prectoris-t szokták legjobban nyomni. Fogod a mellkasod, nehezen veszel levegőt és szaporán mindig keveset, egy úgynevezett hiperventillációt hozol létre magadon. Később szerintem meg is kell halnod, vagy, ha lesz a zsebedbe nitroglycerin spray, akkor imitálják, hogy beadják neked, ettől jobban kell lenned. Ha kérdezik, hogy van-e nálad gyógyszer, akkor helyeselned kell és vagy előveszed, vagy megmutatod, hogy melyik zsebedben van. Egyéb esetben, soha ne mond, hogy van nálad gyógyszer.

Hisztizés: Legkönnyebb. Mindenáron oda akarsz menni az ellátást zavarni. Sírni kell és üvölteni. Ha lefognak akkor is harcolni kell és oda kell menned. Ha odajutottál, akkor minden ami eszedbe jut mondanod kell. Pl. láttam a Dr. House-ba ott nem így csinálták, stb.stb.

Aluszékonyság: Ilyen sem volt még versenyen!

Shock: Hát mintha lelennél fagyva. Látod, hogy mit csinálnak, de csak fekszel, nem szólalsz meg. Ilyenkor felfogják emelni mindkét lábad, melytől jobban kell lenned egy idő után.

Epilepszia: Csinálsz egy rángatózást, kb. 30-40 másodpercig, majd eszméletesztésed lesz. Ott csak fekszel és hagyod, hogy azt csináljanak veled amit akarnak.

Asztma: Volt már versenyen, de az imitátor nehezen tudta eljátszani. Asztma lényege, hogy kilégzésre sípoló hangot adjon ki, amit egy egészséges ember nem tud előidézni. Nehézlégzést és szintén hiperventillációt kell előidézni magadon. Majd a Ventolin spray imitált beadása után kicsit köhögni, majd jobban lenni. Szintén nem szabad felhívni a figyelmet a versenyzőnek, hogy van nálad gyógyszer. Ha megkérdezi akkor helyeselni, hogy van nálad.


Remélem tudtam segíteni! Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, írj és válaszolok.


Ui.: Minden kárhelynél, ahol imitálsz, lesz egy forgatókönyv, mindig az alapján kell csinálnod mindent!!!

2014. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél, hálás vagyok!

Én is indultam versenyen, a megyei fordulóig jutottunk, de ott amputációtól kezdve volt minden...

Annyit szeretnék még tudni hogy alkohol-, gyógyszer- vagy drogmérgezéseket hogy lehetne eljátszani? :)

2014. júl. 2. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholmérgezett, lehet az enyhétől az életveszélyesig. Szóval az enyhénél csak tántorogni kell, kicsit súlyosabb az az agresszív kategória, életveszélyeshez már az eszméletlent lehet sorolni. Másrészt alkohollal bekenik a szádat, vagy itatnak veled egy pálinkát (amit ki is köphetsz) lényege, hogy a lehelleteden érezni lehessen, hogy mitől van az eszméletvesztés.

Gyógyszermérgezést általában a versenyeken eszméletlennél szokták összerakni és melléd helyeznek pár gyógyszeres dobozt.

Drogozást ugyanúgy, csak raknak a szádba egy pezsgőtablettát ami pezseg és ez imitálja, hogy habzik a szád, melléd raknak pár fecskendőt és szintén eszméletlent kell eljátszani.


Több évet versenyeztem, több évig voltam zsűri is versenyeken és több éven át figyeltem meg más megye versenyeit, de amputációval még nem találkoztam!

2014. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy Csongrád megyét láttad-e, képeken láttam, tavaly a megyei versenyen Szegeden a Napfény Parkban Stihl fűrész, műkar, rengeteg vér (a fűrészt rendesen összehozták, nagyon brutál lett)

Májusban, már versenyzőként a megyein valamilyen (nem tudom miyen) munkagép által amputált végtagot kötöttem be kisebb nagyobb sikerrel. Jó párszor bénaztunk de hatalmas élmény volt. És nem is sikerült olyan rosszul, 5. hely :))

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, így mostmár biztos boldogulok!! :D :*

2014. júl. 13. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Csongrád megyét nem láttam még, de akkor ott volt kihívás. Remélem sok hasznát tudod venni. Ha valamilyen kérdésed lenne még, nyugodtan tedd fel!
2014. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!! :))
2014. júl. 14. 14:16
 7/7 Recyusz válasza:

akkor mi találkoztunk ;D

tavaly is és idén is ott voltam

mi 2. helyezést értünk el idén ... (1 ponttal csúsztunk le az országosról)

2014. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!