Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért tört el ilyen könnyen?

Miért tört el ilyen könnyen?

Figyelt kérdés
Előző héten gördeszkával elestem és eltört a combcsontom. Még csak 12 éves vagyok fiú és már a kezem is kétszer volt eltörve. A combcsont nagyon erős csont, nem törhet el csak úgy,és én nem is estem nagyot mégis eltört. Haverom szerint lehet hogy valami csontbetegségem vagy csontrákom van és azért tört el ilyen könnyen. De ez igaz lehet? Szerintetek? Vagy csak bénán esek? Eléggé félek, hogy baj van velem.

2014. júl. 19. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

haha nincs csont rákod a haverod meg szivatott :) azért törhetett el mert gyengék a csontjaid nincs benne elég kálcium a kálciumot a legkönnyebben pedig úgy tudod pótolni hogyha sok tejet iszol tejtermékeket eszel (sajt,túró,yoghurt,tejföl)


ajánlatos gyerekként (tehát most) sokat fogyasztani ezekből mert ahogy idősödsz egyre kevésbé fog beépülni a kálcium a csontjaidba egy bizonyos kor után pedig már egyáltalán nem és csak folyamatosan öregszik a csont

2014. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen gyengébbek a csontjaid, most kezdenek nőni a serdülőkor miatt. Igyál kalciumot, szedj D-vitamint (napozz) és kész.
2014. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat, ment a zöld kéz! :)

Lehet az a baj tényleg, hogy utálom a tejet és nem iszom soha?

2014. júl. 19. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, a tejtermékek nagyon fontosak!
2014. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tej egyáltalán nem szükséges, az állatok sem isznak felnőtt korukban tejet mégis kőkemény a csontozatuk. Nem a kálcium bevitelt kell növelni, hanem normálisan táplálkozni, az ilyen foszforsavas, halálra cukrozott dolgokat kerülni, mint a kóla és társaik.
2014. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Német szakirodalom, a tejtermékek, főleg a tej káros hatásairól beszélnek, nincs rá szükség, lehet venni kálciumos pezsgőtablettát, és még finom is!
2018. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!