Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap lett egy kis seb a...

Tegnap lett egy kis seb a jobb sípcsontomon! 21 óra telt el a sérülés óta tünetmentesen. Ugye már nem lehet vérmérgezésem?

Figyelt kérdés

Szóval kb. 21 órája történt, kimásztam volna a kerítésen, mert nem találtam a kulcsom és siettem (tudom hogy hülye vagyok) és felsértettem a lábam vagy a vaskerítésben vagy a fakerítésben, nem tudom pontosan megmondani melyikben, mert a sérülés pillanatában sem éreztem fájdalmat igazán, csak 5 perccel utána vettem észre, lámpafényben, nem is tudtam, hogy megsérültem. Valszeg inkább a fakerítés lehetett (ott ahol kimásztam összefut a 2 kerítés típus). A vas nem rozsdás, bár kicsit régi. A seb igazából nem vérzett, de láttam vért a sebben, ám az nem folyt ki onnan. 5-10 percen belül lemostam és tettem rá Betadine-t. Azóta majdnem egy nap eltelt és nincs tünetem, testhőm normális, oltva vagyok tetanusz ellen, de úgy tudom az nem véd vérmérgezés ellen.

Így, hogy 21 óra eltelt tünetmentesen, ugye már nem kaphatok vérmérgezést, már ennyi idő alatt előjöttek volna a tünetek, ugye? A seb egyáltalán nem mély, mérete: 0,5 cm x 0,2 cm és mellette pár nagyon kicsi, szinte horzsolás.

Bocsi, hogy hosszú lett, köszi előre is a válaszokat!



2014. júl. 29. 20:57
 1/2 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de ne légy már ennyire hipochonder... Semmi bajod nem lesz egy ekkora horzsolástól, a szervezeted elég erős, hogy egy ilyet le tudjon küzdeni.
2014. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld pacsi!

Általánosságban véve sztem nem vagyok hipohonder, de a környezetemben élők közül 2-en is kaptak már vérmérgezést, igaz komolyabb dologtól, de azért láttam, hogy az nem móka..

2014. júl. 29. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!