Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bal csuklóm eltört és...

Sör-rétes kérdése:

A bal csuklóm eltört és érdekelne, hogy miután leszedik a gipszet és persze eltellik egy kis idő utánna, ugyanolyan lesz mint volt vagy csakkb 80%-os?

Figyelt kérdés

2014. aug. 31. 23:59
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ez attól függ hogy a csontok hogyan forrtak össze. Mert nekem pl. a lábaim törtek el siklóernyőzéskor, mindakettő másfél évvel ezelőtt, a jobb lábamon a sarokcsontom Tört el, a bal lábamon pedig a lábközépcsontom tört el de az rosszul Fort össze és minden nap fáj nem tudok vele rendesen járni szóval gyakorlatilag műteni kellene hogy újra a régi legyen.

Azt viszont tudomásul kell venned, hogy mindig fog fájni a kezed időjárása változásoknál meg alaphelyzetben. Tehát 100 %-os már nem lesz soha a kezed.

2014. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen lesz érzékeny, ha jól forr össze, de belemenni ilyen %-os saccolgatásokba értelmetlen. Van, aki nyílt lábszártörés után fél évvel ugyanúgy focizik, van, aki meg menni alig tud.
2014. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szia. Én is hasonló baleseten vagyok túl. Azt hittem, hogy a gipszlevétel után minden ugy lesz mint régen. Terveztem a következő TRX edzésemet. Hát meglepődtem miután levették, alig mozgott fájt, éjszaka lüktetett és a legrosszabb a váratlan nyilalások. Rohantam vissza a dokihoz, hátha nem jól forrt össze. Aztán felvilágosított hogy ez normális, és ha azt akarom, hogy működjön és ne fájjon keressek egy gyógytornászt. Komolyan, rengeteget segített. A gyógytornász elmagyarázta hogy amíg gipszben voltam az izmaim leépültek, és az izület is már másképp néz ki mint a törés előtt és nem alkalmazkodott még a kezem hozzá. A legjobb hogy a munkahelyemre/otthonomba járt ki a gyógytornász ráadásul olcsón. Neked is ezt ajánlanám. Én már ugy érzem már 90% os. De persze még sok szorgalmas gyakorlás kell. Üdv.
2014. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Türelem kell, sok-sok türelem, kimélet és gyógytorna. Nekem is a bal csuklóm tört el, műteni is kellett. Kb. 14 hónap után elmondhatom hogy rendbejött a kezem, majdnem 100 százalékos, de sokáig tartott és fegyelmet követelt a gyógyulás. Ez egy nagyon lassan gyógyuló része a szervezetnek. Sokáig vannak benne fájdalmak is. Tartsd be az orvos utasitásait és tanuld meg a gyógytorna gyakorlatokat. A neten is vannak erre videok, érdemes megnézni. Hány éves vagy? A fiataloknak azért gyorsabb a gyógyulás.
2014. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok
2014. szept. 25. 23:17
 6/12 anonim ***** válasza:
22 évesen minden esélyed megvan a teljes gyógyulásra, ebben az életkorban még fejlődik a csontrendszer, jó a callusképződés. a tornáztatást vedd komolyan,az alkatrészek ne kössenek be, de a gyógytornász ezt már bizonyára elmondta. a gipsz fennléte alatt is állandóan tornáztatni kell az ujjaidat, a könyöködet, stb, hogy a vérkeringés jó legyen. sok mulik rajtad, hogy teljes legyen a gyogyulás. én elmultam 50 és sikerült, csak nagyon sokáig tartott. még az időjárást se jelzi már.
2014. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szia,én is a bal csuklomat törtem el tavaly szeptember 25.én,és november 5.én szedték le a gipszem. Lenne egy kérdésem hozzátok.

Nem mertem tornáztatni a csuklóm,nagyon féltem,félek.

Valamennyire mozog és erősödött magától is de nem hajlik annyira mint kellene és pár napja el kezdett feszülni és fájni magátol. Ezelőtt jobban akkor éreztem fájdalmat mikor próbáltam volna mozgatni. Most ha hajlitom is jobban feszül,kezd vissza keményedni? Most már komolyan veszem és félre teszem a félelmem.. mi történik ha valaki nem tornáztatja?

2015. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok, egy balcsuklótörés után. Kérjed gyógytornász segitségét. Ezt szokták is adni a dokik maguktól, legalább 10 kezelést felirnak. A gyógytornász megnézi a röntgenképeidet is. És gyakorlatsort csináltat, betanitja, kisizületek, nagyizületek, inak, stb. mindent szép sorban megmozgat , labdás gyakorlatokkal fölerősit. és igen, kell csinálnod akkor is, ha egy kicsit fáj. Ha nagyon fáj, akkor nem kell csinálnod, de utána kell járni, hogy mi okozza a nagy fájdalmat. November 5-e elég régen volt, előbbre kéne tartanod a gyógyulási folyamatban. Kb. fél év, mire rendbejön teljesen.
2015. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Irtad, hogy nem hajlik rendesen. Ezt mindig meg szokta vizsgálni a doki, rá is szokták irni a vizsgálati lapra, hogy éppen hol tart a hajlitási képesség. NEm jó, hogy nem mozgatod, a régi hajlásszöget csak fokozatosan terhelve , folyamatos gyakorlatozással lehet visszakapni. Mit csináltál az elmúlt 5 hónapban? Neked már gyógyultnak kéne lenned, túl 10-20 gyógytornásztató kezelésen.Mindenképp járj utána, mert nem véletlenül mondják a bemozgatást a gipszlevétel után. Sőt, nekem a műtét másnapján előirták az ujjaim mozgatását, pedig fájt!
2015. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyébként a leghatékonyabb gyakorlat az volt, amikor langyos vizben lavórban mozgattam az ujjaimat, összezár-kinyit, ökölbe szorit, stb., és mindenféle mozgásokat végeztem a csuklóizulettel.Ez kevéssé fájdalmas, és a vizbeli közeg lazábbá teszi a mozgást. Nézd meg a netet,vannak ott is gyakorlatsorok, csuklósérülteknek.
2015. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!