Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit kell az ilyen sérüléssel...

Mit kell az ilyen sérüléssel csinálni?

Figyelt kérdés

Beütöttem a hátam/farcsontom. Azt a részt, amelyik a fenék fölött van kb 5 centivel (nem tudom, hogy farcsont vagy keresztcsontnak számít-e az ott esetleg más). Gyakorlatilag egy vízszintes csíkban a teljes hátsó részt bevertem egy éles tárgyba. Először nagyon fájdalmas volt, lefeküdtem, majd kiszűnt, de most már megint fáj, ha ülök, vagy emelek. Érdekes, hogy ülve jobban fáj, mint állva.

Mit kell ilyen esetben tenni, csak feküdni és elmúlik?



2014. dec. 17. 15:39
 1/5 anonim válasza:
Ha a farokcsontodat nagyon beütötted, és ha holnap is fáj, akkor minél előbb menjél el az ortopédiára, vagy a sebészetre, mert elképzelhető, hogy megrepedt (rossz esetben). Nővéremnek hasonló balesete volt, és a mai napig is érzi.
2014. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kórház, baleseti sebészet meglátogatása.

Ott majd megröntgenezik.

2014. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kiszünt?? :) Orvos ha holnapra nincs javulás.
2014. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi ideje tart és nem mutat-e javulást. Igazából pont ez a rész, ha beütöd, rohadtul szokott fájni sokáig, akkor is ha nincs semmi komolyabb baj, emiatt nem rohangálnék vele egyenlőre sehová. Nyilván ha egy hete meg se bírsz mozdulni, akkor már meg kell nézetni.
2014. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Feküdtem egy darabig, most már kiszűnt, csak akkor fáj, ha megnyomom, illetve egy kis vízszintes piros csík maradt a helyén (ahol az élébe ütöttem).

2014. dec. 17. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!