Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez mindig így van? (többi lent)

Ez mindig így van? (többi lent)

Figyelt kérdés

2 éve történt egy balesetem, magam alá gyűrtem a jobb lábam. pár másodperc bömbölés után felálltam és játszottam tovább (gyereknapon voltam). még ugráltam is tranbulin meg minden extrém dolog... aztán leültem pár percre, mert azért egy picit fájt a bokám. és amikor fölkeltem, belehasított al lábamba a fájdalom, de azért hazabicegtem.

aztán otthon, elfeküdtem egy fél órát, aztán mikor rá akartam állni a lábamra, elsírtam magam és mankózom kellett a fájdalomtol. nem bírtam ráálni, először azt hittem, hogy eltört vagy ilyesmi, erre a korházban jelentették ki, hogy TELJES bokaszalag szakadásom van, majd csak ugy hazaküldtek egy rögzítővel együtt. de én ugy hallottam, hogy ilyenkor műtenek, még akkor is, ha csak részleges a dolog, akkor ez most szabályos volt, szabad ilyet csinálni, vagy az orvos egy paraszt?

amugy azóta a lábam már a régi, ugyhogy csak az érdekelne, hogy teljes szalagszakadásnál hazaküldhet e az orvos vagy nem



2014. dec. 19. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
ha 3 szalag szakad műtenek. alatta csak rögzítés.
2014. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak nekem az összes elszakadt és az a paraszt csak ugy hazaküldött...
2014. dec. 19. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A lágy részek sérülésének mértéke nemigen állapítható meg kívülről (még képalkotó eljárásokkal sem), csak teljes feltárással. Ha egyáltalán mankózva haza tudtál botorkálni, akkor nyilván nem volt teljes körű a szakadás, ha meg azóta helyre is jött a dolog, akkor nem lehetett túl komoly. Nyilván a te reakcióidat látva mondta az orvos (a te megijesztésedre, hogy legyen valami, amivel rávesz a teljes nyugalomra), amit mondott. Mivel nyilván sok hasonló esetet látott már, ezért van gyakorlata abban, hogy a páciensek viselkedéséből következtetni tudjon arra is, ami nem látható. Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy két szakadt izületi szalagvég majd úgy magától összeszervül.
2014. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!