Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel jár a csontrepedés?...

Mivel jár a csontrepedés? Tapasztalatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk korizni és elestem, nagyon fájt a csuklóm és alig tudtam mozgatni. Egy-két nap múlva már tudtam rendesen mozgatni, nem is fájt annyira. Most teniszen és tornaórán nagyon igénybe vettem a csuklómat és majdnem ugyanannyira fájt, de most, hogy nem mozgatom kevésbé. Ha elrepedt a csontom mennyire fáj? Mire utalnak ezek a tünetek?

Előre is köszi a válaszokat!



2015. jan. 5. 19:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Zúzódás vagy csontrepedés is lehet, dagadt a csuklód? Ne erőltesd, menj minél előbb sebészetre. Röntgenezni kell.
2015. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tűnt fel, hogy dagadt lenne, úgy döntöttünk, hogy várunk vele egy-két napot és addig nem erőltetem, meglátjuk mi lesz...

Köszi a választ!

Várok még tapasztalatokat!

2015. jan. 5. 19:13
 3/16 anonim válasza:
Nekem is ez volt két hétig voltam így hogy csak néha néha fájt, anya ráerőltetett a röngenre és kiderült meg volt repedve, azonnal gipsz és 3 hét. Nem kívánom hogy neked is ez legyen de azért menjél el röngenre. Jobbulást
2015. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Huh, hát ezzel megleptél...

Megkérem a szüleimet, hogy menjünk el röntgenre...

aztán majd írok a fejleményekről...

2015. jan. 5. 19:56
 5/16 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a szüleimet a röntgennel kapcsolatban ás azt mondták, hogy: Áh, biztos már nem fáj és nincs értelme elmenni. Remek:(
2015. jan. 5. 20:02
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy zúzódást, ha nem pihensz ki hetekig tud fájni. Legalább 2-3 hétig kímélned kéne (egy repedés is elmúlik ennyi idő alatt). Én azt javaslom, hogy ne is tesizz, legalább háziorvostól kérj felmentést.
2015. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én sem mentem, amikor elcsúsztam a jégen és nagyot estem. Másnap már a lábamat is alig tudtam emelni, de bejártam dolgozni, de egyre jobban fájt. Aztán az orvosnál már felmenni se tudtam a vizsgáló ágyra, nagyot ugrottam, amikor megnyomkodott! Utána röntgen: haránt irányú keresztcsont törése, ha elmozdult volna, lebénulok. Hát ennyit arról, hogy kell vagy nem röntgen?
2015. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó válaszoló: Azért sok különbség van a törés és a repedés között, de teljes mértékben igazad van, meg én tudom mozgatni, most csütörtökön megyek röntgenre, ma tesiztem, de úgy, hogy kíméltem a csuklómat, megpróbáltam egy dobbantásos szekrényugrást és az lett a vége, hogy 5 órája alig tudom mozgatni. Szerintem ebből repedés lesz...

2015. jan. 6. 18:49
 9/16 anonim ***** válasza:

Lehet törés is (csont szempontjából egyébként a repedés is törés).

Csak a keresztcsonttörés példa eleve hülyeség. Nagyon kényes hely, ritkán ússza meg valaki szövődmény nélkül. Egy alkar törés egészen más tészta. Még akkor is kisebb a szövődményekre az esély ha egy komplett nyílt alkartörésről van szó.

2015. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval az is lehet, hogy eltört a karom???
2015. jan. 6. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!