Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bokaszalag-szakadást mi...

A bokaszalag-szakadást mi mutatja ki 100% biztonsággal? MR, UH? Vagy mi?

Figyelt kérdés

Gondolom, sima RTG nem .... de azt is gondolom h látatlanba nem kéne műteni, szal valamelyik módszerrel csak látszik egyértelműen, hogy na ez most szakadt vagy nem szakadt .....


(A fizikális vizsgálat ugye meg saját tapasztaltból is enyhén szólva szubjektív megítélésű, tehát arra alapozni elég nagy bátorság lenne.)


Valaki tudna segíteni, aki benne van a témában (képalkotó diagnosztikában, traumatológiában)?



2015. jan. 7. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok sem traumatológus,sem egyéb orvos,de volt bokaszalag műtétem.Nem volt szakadás ,"csak" meg volt nyúlva annyira,hogy folyton megrándult ,kificamodott.Úgynevezett tokfeszítést csináltak ,azóta semmi bajom vele.Ez kb.15 éve volt.

Szóval kicsit ostobának tűnik a kérdés,mert tudnál róla,ha elszakadtak volna a bokaszalagjaid.Többnyire a külső szalagokkal van a gond és csak egy egyszerű rándulás is nagyon fájdalmas és napokig fekete,kék,zöld és nem tudsz ráállni sem.És ez még nem szakadás !Ha elszakad azt tudni fogod,vszínű nem történt ilyen.Neten meg tudod nézni a szakadás tüneteit,de orvos manuális vizsgálattal is megmondja.(szerintem).Általában a bokaszalag inkább nyúlik,nyúlik ,van olyan is hogy a boka telesen kifordul,úgy is marad,csak orvos tudja visszatenni és mégsem szakad el csak megnyúlik.Használni azonban már azt sem lehet úgy ,mint az egészségeset.Főleg ,mint az én esetem is mutatta ,aktív sporttevékenységet csak a műtét után tudtam folytatni.

2015. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

jaj ne viccelj, már ennyire csak nem vagyok debil ....


igen , tudom, nyugi én is átestem már egy szalagműtéten a másik bokámon, és ezúttal is királyul alám fordult és volt az kék-lila minden, na csak pont ez a bajom h azóta egy kicsit is rosszul lépek és máris kimegy, azaz nemtok sportolni ... ill. nemhogy sportolni, a hétköznapi dolgokban is gond, mert mondom,kicsit nem figyelek oda, más szögben teszem le és hops jön az ordítás, megint alám fordul.


nos a manuális vizsgálatról meg annyit, hogy hát jaaa, persze, azért ennél szeretnék kicsit objektívebb eredményt, a másiknál is az volt (de még a térdszalag-szakadásomnál is) h 5-6 orvos is megnyugtatott h csak kenegessem, majd helyre jön, mire végre egy hozzáértőhöz is kerültem, aki meg mondta h ne vicceljek már, hát azonnal műtét és kész. az még milyen kellemes, amikor a térded megy ki ... Úgyogy ez a nagy gondom h kimenni kiment, recsent is, én tartok tőle h szakadt, de ezt nem fogom egy hasonló idiótára bízni, aki megint jöna szöveggel h csak kenegessem, és sajnos a profi dokim meg persze azóta külfödlön van.


Nos ennyi lenne a történet, és tehát továbbra is kéne h milyen módszerrel lehet 100%-ta ezt kimutatni. manuális vizsgálat nem okés.

2015. jan. 7. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Most már sok mindent tudok ,amit eddig is jó lett volna tudni.Akkor más választ adtam volna.

Sok szenvedésen vagy már túl ,ismered a tested jelzéseit.

Ha kellően eltökélt vagy a sport és az egészséged iránt ,légy annyira igényes magadhoz,hogy felkeress egy jó orvost.Nem tudom mennyire jók a sportkórházban,nekem ott csinálták,annak idején a bokámat és egy manuális vizsgálat és egy röntgen elég volt a diagnózishoz.Ne te találgass,bízd orvosra ! (abban igazad van ,hogy a jó orvost nehéz megtalálni ilyen sérüléseknél)

És még valami :attól függően,hogy milyen orvoshoz mész el ,ugyanazt a problémát másképpen fogja orvosolni.Ha sztk-ba mész a sebészetre ,ott az a céljuk,hogy minnél előbb túllegyenek rajtad ,mert ezren várnak még aznap ellátásra.Itt vszínű krémeket fognak javasolni,meg kíméletes életmódot.(magyarul hagyd abba a sportot)

Ha maszekhoz mész ,olyan gyógymódot fog ajánlani ,ami neki a legnagyobb bevételt hozza.Végső soron ez meg akar műteni,mertezzel nincs neki nagy kockázata.Egy ilyen bokával ,a terület feltárása után bármit lehet csinálni,legfeljebb ha nem szakadt el ,tokfeszítést csinál,mint nálam.A lényeg,hogy a lóvét így is le tudja akasztani .

Nehéz megtalálni a lelkiismeretes orvost,aki a fentieken túl a legoptimálisabbat fogja ajánlani.

2015. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nos igen, de akkor kb össze is foglaltad a problémámat :(

a Sportkórház se különb, az eddigi tapasztalataim szerint. ott is legainkább pénz kérdése minden sajnos.

2015. jan. 8. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Abban sajnos nem tudok segíteni,hogy személyszerint melyik orvoshoz menjél.Foglalkozol a témával ,találd meg a megfelelő szakembert.
2015. jan. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze, rajta vagyok. úgy néz ki, egyetlen doki létezik az országban, aki nagyon profi, csak hozzá meg min. fél év kell, hogy bejussak egyáltalán. de lehet h megéri ...
2015. jan. 9. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!