Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történhet, ha eltört a...

Mi történhet, ha eltört a szélső lábközépcsontom és mégsem megyek el vele orvoshoz? Összeforrhat magától rendesen, ha vigyázok rá?

Figyelt kérdés

Tegnap leestem a lépcsőm, szerintem esélyes, hogy el van törve a kisujjam alatti középcsont, de ha a talpam belső oldalára nehezedek, akkor azért tudok vele járni. Ha kímélem, óvatosan járok vele, összeforrhat rendesen? Vagy mi lesz vele?

Orvoshoz nem akarok menni, mert begipszelnék és azt nem akarom, nem tudnám elviselni.



2015. jan. 18. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Van rá esély, hogy magától összeforr, de arra is, hogy rosszul forr össze.

Ami a későbbi életedre kihatással lehet.

Pl bicegni fogsz miatta, ilyesmi.

Plusz ha egy csont rosszul forr össze, akkor azt úgy tudják helyre hozni -ha lehetséges- hogy újra eltörik.

2015. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha orvoshoz mennél. Megröntgenezik, és akkor kiderül, mit lehet vele csinálni. Azért jópofa vagy: most nem tudnád a gipszet elviselni, de ha véletlenül úgy tört el, hogy maradandó deformációval forr össze, azt el tudnád viselni? A gipsz 4-6 hét, annyit ki lehet bírni.
2015. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz szerintem, inkább szenvedj pár hetet a gipsz miatt,mint hogy aztán deformitással forrjon össze és késöbb bánd.
2015. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én elmennék vele a dokihoz, mert lehet nem fog rendesen összeforrni vagy műtétre lesz szükséged.

Nekem pár éve nekem is a kis lábamnál a talpszélen tört el a csont, és műtötték.

2015. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazuk van a többieknek, tényleg fontos lenne, hogy elmenj orvoshoz.


Egy esetleges járó gipsz szükség esetén pár hétig sokkal kevesebb kellemetlenséggel jár, mint annak a következménye, ha elmozdult a törésnél a csont, és emiatt rosszul forr össze.

2015. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt hallottam, hogy a gipsz mellé hasba adott injekció is kellene naponta, nekem meg tűfóbiám is van.
2015. jan. 18. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6


Nem tudom, ilyenről nincsen tudomásom - de attól még lehetséges, hogy bizonyos esetekben szükséges.


A Páromnak pár éve egy elég komplikált törése volt a könyökénél, be volt gipszelve az egész karja, de ő nem kapott semmiféle injekciót az alatt az időszak alatt.

2015. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasba adott injekció csak a fekvőgipsznél kell, és az sem mindenkinek.
2015. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!