Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha leesik a lábujjamról a...

Ha leesik a lábujjamról a körmöm, akkor kell vele orvoshoz menni, vagy otthon is kezelhető?

Figyelt kérdés

Egy-két hete, mikor korizni voltunk, nagyon megnyomta a cipő a bal nagylábujjamat, pár nap alatt a tövétől a közepéig tiszta fekete lett, a maradék részen pedig ilyen gennyes váladék volt. Fájni már nem fáj, és próbálom tisztogatni, de elég instabil már, és attól tartok, hogy le fog esni. Mit lehet ellene csinálni?


Köszi a segítséget! :)

18/l



2015. febr. 10. 16:44
 1/6 Trafó1 ***** válasza:

Jó esetben leesik magától a te esetedben viszont gennyezik is ami gyulladásra utal, dokihoz kellene a gennyezés miatt menni.

De ne biztatlak sok jóval néha letépik a körmöt , attól meg befo..l

2015. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eleinte picit duzzadt, gyulladt volt, úgy kb. az első egy-két napban, de ennek már legalább két hete, azóta csak csúnya. Annyi van, hogy idő közben nem nyúltam hozzá, tegnap viszont elkezdtem macerálni. :P Nem is annyira gennyes, mint inkább csak véres, de nem olyan erősen, hanem ilyen vizes-véres, nem tudom jobban megfogalmazni. :s De mondom, már egyáltalán nem fáj, nincs is megduzzadva.
2015. febr. 10. 16:54
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem körömbenövés miatt vagy 10x vették már le a körmöm. Teljes érzéstelenítésben történik, semmit nem fogsz érezni belőle, az érzéstelenítő injekció kivételével. Nem tudom, hogy az előző válaszoló mért ijesztget azzal, hogy be##sol tőle! És ha - mint írod - gennyes, menj el a sebészetre, ott rendbe teszik neked.
2015. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normális esetben ha leesik a köröm, nem szükséges hozzá orvos, utána majd idővel újra nő egy új. (Pl. nekem cipő nyomta meg egy városlátogatás során úgy az ujjaimat, hogy 3 körmöm alatt vízhólyag lett, majd szép sorban leestek. És rá egy fél évre már újra ott díszelgett a gyönyörű új körmöm mindegyik ujjon).

Viszont neked gyulladt, vérzik, gennyedzik... én is azt mondom orvos. És valóban hülyeséget írt az első hozzászóló, mert ha szükséges, hogy levegyék, azt teljes érzéstelenítésben fogják megcsinálni.

2015. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 10. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:
azt viszont hozzá kell tenni, hogy gyulladt területet nem tudnak hatékonyan érzésteleníteni, szóval tényleg fájhat egy kicsit
2015. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!