Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt már valakinek hasonló...

Volt már valakinek hasonló problémája (ízületi gondok fiatalon)?

Figyelt kérdés

27 évesen hova lehet fordulni izületi fájdalmakkal, gyulladással, sokszori porc kattogás, feszes hát, nyak és kézi izmok.

Sokszor annyira be vannak állva , hogy mozdítani nem bírom a fejem, se a csuklóm, hátam hajlítani. Sokszor reccsen aztán mintha jobb lenne, de nem az igazi.

Köszvényre is gyanakszom, de arra konkrétabban nincs rá utaló jel, hála az égnek!

Neten amit olvastam cikkeket mind immun, hormon és ízületi gondokat párosítják is (vagy arthritis), írják, még hogy ebben a korban előjöhet és csak kezelni lehet, gyóygítani nem. Ez eléggé el is szomorít.


Sajnos le is van rakódva elég sokminden a gyomromban is, de nem vagyok egfázva ssem lázas, de sokszor érzem, hogy égnek az inak.

Enni is szó-szó normálisan eszek, de alig hízok és így valami miatt alacsony a testsúlyom is... Ez lehet ez nem függ vele össze, de azért megemlítettem.


Azt írják, hogy jó a csalántea, de emellett most kezdtem el ízületre is szedni minden másnap komplexumokat (Gelénk, Szelén, Glükozamin, Kondroition) de olvastam ajánlottták még kezelésére Spirulina tablettát is végső esetben?

Emellett minden másnap már videóra csinálok gerincnyújtásokat. Vitamint is szedek.


Nem tudom hova lehet ezzel fordulni háziorvos után majd, esetleg van valakinek tapasztalata és véletlenül olvassa ezt tudna benne tanácsot adni?

Valaki volt vagy most jártas ebben? A háziorvos nem tud mennyire ért ehhez, ezért kérdezem itt. Nem szeretnék deformálódásig eljutni. Még azt hallottam, hogy lehetnek kiváltója lelki okok is!


Nagyon köszönöm!


2015. febr. 15. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Reumatológia...

Laboratóriumi, esetleg röntgen eredményektől függően szóba jöhet még ortopédia, ideggyógyászat, de az ízületi fájdalmakkal elsődlegesen a reumatológus foglalkozik.

Az ízületekben fellépő kattogás még csak figyelmeztető jel, de hosszabb távon panaszokhoz vezethet: kevés az ízületekben a kenőanyag, mozgáskor az ízület hallhatóan kattog, ami fájdalommal nem feltételül jár, de a kenőanyag hiány miatt az ízület gyorsabban kopik, és vannak emberek, akiknél ez már viszonylag fiatalon kórossá válik, az ízületi kopás, ízületi gyulladás már fajdalommal jár, az ízületek beállnak nehezen mozgathatóvá válnak... nem gyógyítható csak valamelyest kezelhető betegség, elhanyagolva egyre súlyosabbá válik, s a kezelés is csak a romlás lassítására elegendő.

2015. febr. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Nem lehet ezt gyógyítani majd?

Érdekes módon édesanyámnak ízületi sérülése ill. porckopása van, nem lehet ezt orvosolni végleg, mint egy sérülést, sebet, betegséget végleg kezelni, sokáig nem mozogtam mostanság egyéb okokból, de régebben nem volt semmi ilyen panasz. Tulajdonképpen nem annyira élek aktív életet mozgásban.


Sok minden kijutott nekem.

De a reumatológustól is megkérdezem.


Köszönöm előre is!

2015. febr. 15. 05:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj el minél hamarabb reumatológushoz, vidd el neki a többi leletedet is, ami nem közvetlenül kapcsolatos az ízületi panaszaiddal, de lehet abban is olyan, amire gyanakodhat.

Van olyan ismerősöm, akinek egy hosszú, de kényszerű antibiotikum kúra tette tönkre az ízületeit huszonévesen.

Ízületi panaszok oka lehet kopás, meszesedés, gyulladás, a csont, a porc, szalagok, inak, izmok lehetnek sérültek, betegek, ajánlott azt minél hamarabb megnézetni szakemberrel, ha a panasz nem múlik el néhány nap alatt.

2015. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!