Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért ilyen erős az izomlázam?

Miért ilyen erős az izomlázam?

Figyelt kérdés
Régebben pár hónapig lovagoltam, de sajnos abba kellett hagynom. A lovaglás utáni naptól 3-4 napig nagyon fájt a csípőízületem, a környéke, és a combom belső része, úgy, hogy alig tudtam leülni és járni is. Bekentem többször arra való kenőccsel, de nem hatott. Ez csak izomláz vagy az ízület is fájt?

2015. ápr. 12. 00:44
 1/2 anonim válasza:

Szia. Nekem is ez volt az első pár lovaglásnál és akkor is ha hosszabb idő után túl sok ideig ültem fel. Nem tudom te mennyi időt lovagoltál, de ha sokat (pl 2 órát vagy többet) akkor én azt javasolnám, hogy először mondjuk csak pl 30 percre menjél utána majd 1 óra és így tovább, vagy nem tudom, hogy ahová te jársz hogy vannak az időbeosztások.

Valószínűleg csak izomlázad van és azt annak tudhatod be hogy jól csináltad a feladatot :)

Ha saját tapasztalataimat nézem én elmentem a barátnőmhöz úgy hogy egy éve nem lovagoltam és intenzíven felültem 4 órára hát utána az szerintem mindent elmond hogy állva ebédeltem. De ha lenyújtod (nagyon fáj) vagy rádolgozol akkor nem fog 3-4 napig fájni. :)

2015. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eleinte fél órát lovagoltam, aztán 1-et mondhatni intenzíven. Lovaglás előtt nyújtottam, de utána nem.
2015. ápr. 15. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!