Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges bokaszalag sérülésem...

Részleges bokaszalag sérülésem lett, mozoghatok a továbbiakban úgy, mint régen?

Figyelt kérdés
Kosárlabdázom, és egy intenzív betörésnél kifordult a bokám. Mondanom sem kell, nagyon bedagadt. Voltam röntgeneztetni, nem szakadt sem részlegesen, sem teljesen a szalag. Törésem sem lett. 6 hétig kell bokarögzítőt hordanom. Szeretném folytatni a versenyszerű sportot. Most még nagyon érzékeny a lábam, próbálom terhelni, de nem nagyon megy. Mozoghatok még úgy, mint ezelőtt?

2015. ápr. 15. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd a teljes gyógyulás utánn, addig pihentetni kell a lábad, nekem egy ilyen után lefalább fél évig állandóan kibicsaklott ha futottam.
2015. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

"Most még nagyon érzékeny a lábam, próbálom terhelni, de nem nagyon megy"

Ez most komoly....?!?! Ember, minek terheled,úgy sose fog helyre jönni.

Szerintem mozoghatsz úgy mint régen (100%-os nem lesz, max 90%),hogyha hagyod meggyógyulni teljesen, de addig pihentesd.:)

2015. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
(Ekezetekert elore elnezest) 15 eves lany vagyok Sportaerobikozok versenyszeruen,2 eve volt egy ilyen serulesem, csak nekem a bal combomban, nem birtam raallni a labamra, nem volt szalagszakadas, de az orvos fel honap kihagyast javasolt. En viszont nem birom mozgas nelkul,2 hetig agyban fekudtem, aztan osztalytarsaim segitettek a kozlekedesben, majd 3 honap utan amikor kocogni, labat lenditeni tudtam elmentem edzesre, nem akartam cserben hagyni a csapattarsaim. Eleg rossz dontes volt, mivel azota a serulesem gyakran elojon egy-egy rossz lepestol is akar, a bal harant spargam azota eleg necces es 2000 meter futas utan altalaban osszecsuklik a labam. Jo lenne, ha Te tanulnal a hibambol es pihentetned a labad, amig nem elsz teljesen oek, mert igy szornyu versenysportot uzni, hogy egy verseny elott elmegyek masszorhoz, csontkovacshoz (mivel a csipolapatom is megviselte) es erzestelenito, ketodex es kinezio tapet kell hasznalnom, es meg igy is elofordulhat ebbol kissebb serules a combommal. Szoval inkabb pihentesd es legyel turelmes, ha jot szeretnel! :)
2015. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!