Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kisfiamnak begyulladt a...

Kisfiamnak begyulladt a hüvelykujja a körme szélénél. Meg van duzzadva és a szélénél sárgás-gennyes. Nem tudni, hogy mi érte, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
2 éves a kicsi,nagyon sír,mert fáj neki,de nem tudja megmondani,hogy mi történt az ujjával.

2015. ápr. 27. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem benőtt a körme :/
2015. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le és kend be valamilyen gyulladáscsökkentő krémmel, majd tegyél rá tapaszt. Elvileg ennek le kell vinnie a guylladást, de ha rosszabbodik, akkor vidd el a sebészetre.
2015. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább megszúrhatta valamivel,vagy ilyesmi.Tegnap egész délután a kertben játszott,minden félét szedegetett a földről,akkor szúrhatta meg valami.Estére már látszott egy kis duzzanat az ujján,ma meg már látni,hogy genny is van alatta.Nem igen tudok mit kezdeni vele,mert nem engedi,hogy mefogjam az ujját,félek,hogy ebből doki lesz...
2015. ápr. 27. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a kertben szúrta meg valami, akkor jobb ha orvoshoz viszed.
2015. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon lüktet szegénykének, vidd el orvoshoz.
2015. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem mútkor volt ilyen.


Barátommal köttetem rá egy dara paradicsomot, az szépen leszívta, bár azt hittem, megveszek, úgy fájt.

Utána meg kamillatesáztam pár napig, és már semmi nem látszik.


Nekem is gennyes-véres volt, meg totál gyulladt.


Viheted dokihoz, de meg fogják kínozni, azt elárulom. Apa is nyúlt már bele tüskébe, ami begyulladt neki, elment dokihoz, hát a könnye kicsordult, mikor pucolták neki ki.

2015. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is néha begyullad és magamnak simán kinyomom, de mivel 2 évesről van szó, ezt a módszert nem fogja hagyni. Egyébként ez bárkivel előfordulhat, a köröm növekedése miatt gyullad be, nem biztos, hogy azért, mert a kertben játszott.
2015. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elég sok helyen olvasom ezt a paradicsomos megoldást,éjszakára megpróbálok tenni egy darabkát az ujjára,amikor már elaludt,mert egyébként nem engedi egyáltalán,hogy hozzáérjek,gondolom nagyon fáj neki.Ha holnap nem lesz javulás,akkor doki...
2015. ápr. 27. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Paradicsom nekem semmit nem ért, amikor begyulladt az ujjam, egész éjjel iszonyúan lüktetett, alig bírtam aludni. Másnap reggel rohantam a sebészetre. Nem piszkálta a doki, áztatni kellett negyed órát valamilyen pezsgős fertőtlenítőben pár napig, majd kaptam rá kenőcsöt és kamillázni kellett otthon.

Szerintem vidd el most a sebészetre, mert nagyon fájhat neki, éjszaka ég rosszabb lesz, ott adnak rá valamit, nem fogják piszkálni, esetleg tesznek rá párakötést.

2015. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!