Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beütöttem a könyököm két...

Beütöttem a könyököm két hete, azóta zsibbad a kisujjam. Mitől lehet, és mit csináljak?

Figyelt kérdés
Beütöttem, ott ahol érzékeny, ilyen mozgó csont van benne, nem tudom mi a neve. Azóta ha megkeresem a kezemmel, és megmozgatom, erősebben érzem, lezsibbad abban a vonalban a kezem, de főleg a kisujjam. A zsibbadás enyhe, érzem az ujjam, de azt is érzem, hogy kicsit más mint szokott, enyhén zsibbadt. Bal kezemen lévő kisujjról van szó. Mennyire lehet ez veszélyes? Vagy pusztán kellemetlenség?

2015. máj. 15. 16:58
 1/1 anonim válasza:

Szia!

A kisujjat a nervus ulnaris nevű ideg idegzi be, a könyöknél van egy, a csontban lévő kis "csatornácskája", amiben fut. Ha erősen beütötted, akár le is törhetett egy kis darab a csontból, ami elmozdulva a helyéről nyomja az ideget és zsibbadó érzést kelt. Feltételezem mozgatni sem tudod ugyan olyan jó a kisujjad a problémás oldalon, igaz? Érdemes orvossal megnézetni, csinál egy röntgent, amiből hamar kiderül, hogy van-e baj. Ha rosszul forr össze a letört darab, az ideg nyomás alatt maradhat és a panaszok megmaradhatnak.

2015. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!