Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt gyógyul megy...

Klopusz kérdése:

Mennyi idő alatt gyógyul megy a zúzódott térd?

Figyelt kérdés

Lányom egy hete az osztálykiránduláson futás közben térdre esett (betonon). Lejött a bőr a térdéről és kissé be is dagadt. Pihentetni nem tudta, másnap megmászta a pannonhalmi lépcsőket. Pénteken jött haza, a sebet kezeltük. Mivel vasárnap sem tudott még ránehezedni/járni, elvittem ügyeletre. A doki szerint csak zúzódás (röntgen nem volt). Ma sem jobb a helyzet, biceg, hajlítani nem tudja, ráadásul, a térde külső oldalához hozzá sem lehet nyúlni, annyira fáj neki. Időnként egyszerűen belenyilall a fájdalom (akár nyugalmi helyzetben is).


Mikorra várható valamilyen javulás?



2015. máj. 27. 10:13
 1/2 Kyra-neko-chan válasza:
100%

Szia :)


Amikor 16 voltam, autóbalesetben nekem mindkét térdem zúzódott.

Az a tapasztalatom, hogy két hétig piszkosul fáj, utána pedig még pár hét, mire helyrejön.

Gondolom ez függ a zúzódás mértékétől. Anno két hónapra írt ki az orvos a testnevelésről, de mire vissza kellett állnom is még fájt, ha sétánál többet végeztem.

Nagyjából 4 hét volt, mire ki tudtam nyújtani rendesen a lábamat a sétához. Tudtam azelőtt is menni (nehezen), csak éppen rogyasztott térddel.


Nem ijesztésnek szántam, biztos vagyok benne (inkább remélem) , hogy a lányodnak nem ilyen súlyos, különben készítettek volna röntgent. :)

Szóval egy 6-8 hét alatt szerintem helyrejön. :)

Remélem a tapasztalatom, még ha nem is fest túl jó képet, azért segít.


Jobbulást a lányodnak!

2015. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves válaszodat. Akkor még nincs itt az ideje kétségbe esnem :)


Az egészben igazából az a legrosszabb, hogy június 12-én lesz a nyolcadikos ballagása és térd fölött érő szoknyában szép nagy sebben a térdén - pláne magassarkúban - igen elegáns lesz :)

2015. máj. 28. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!