Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Varratszedés két hét múlva,...

Varratszedés két hét múlva, deréknál. Hogy lehet megoldani tisztálkodást, bármit, ha addig még lehajolni se szabad?

Figyelt kérdés
Már most pár nap után beállt a derekam,hogy ilyen merev és nem mozgatom.Hajat mosni is hogy lehet,ha felülni is körülményes?És két hét nem sok egy varratszedésig?Ti hogy oldottátok/oldanátok meg?Feküdni is csak egyik oldalamon merek

2015. jún. 5. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Van segítséged? Fürdeni nem nagyon lehet, ha nem érheti víz.

Én műtét után mosakodtam, bár én tudtam mozogni. Neked az lenne a legjobb, ha valaki megmosdatna. Azt is ki lehet próbálni, hogy zacskót teszel arra a részre, ahol varrat van, odaragasztod, amíg fürdesz.

Hajmosást esélytelennek látom. Fodrásznál lehetne megoldani, ha ülni tudsz rendesen, egy mosást, szárítást.

2015. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

figyi, nekem több műtétem is volt már, a hasamon van 2 eléggé nagy 20 cm-es vágás. Nem igaz, hogy egyáltalán nem lehet mozogni, sőt, kell is, nehogy trombózist kapjál a sok fekvéstől. nyugodtan keljél fel, menj ki wc-re, és járkáljál, csak hirtelen mozdulatokat ne tegyél. Óvatosan le is hajolhatsz, csak ne emelj nehéz dolgokat.

két hét normális idő a varratszedésig.

Ne fürödj kádban, hanem zuhanyozz, és vigyázz, hogy túl sokáig ne érje víz a sebet. Úgy zuhanyozz, hogy először bevizezed a tested, utoljára azt a részt, ahol a varratok vannak. Zárd el a zuhanyt, szappanozz, (lehet a sebet is) utána egy gyors öblítés és meg is van.

Hajmosást úgy csináld, hogy behajolsz fejjel a kádba.

Jobbulást!

2015. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A behajolsz fejjel a kádba eléggé nem derékkímélő! Én azt inkább nem tenném.
2015. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha neki a derekán van a varrás, szerintem hátul, akkor nem nagyon tud előre hajolni. Max hátra.


Akkor mondjuk székről hátra dölve a kádnál talán tudsz hajat mosni. Zuhanyzásnál, ha meg tényleg a hátadon van a varrás, ülj a kád szélére, lábbal befelé és csak mosakodj finoman.

2015. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Még valamit:ráfeküdni szabad?illetve hason feküdni?mert abból is valahogy fel kell kászálódni,vagy inkább csak üljek,?
2015. jún. 5. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem kérdezd meg a dokidat!

Fürdeni biztos, hogy nem szabad, de lehet, hogy tusolni igen!

Amúgy meg szivaccsal mosd le magad, hajadat meg mondjuk egy fodrász!

2015. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi.Amugy ha nem hajolok le két hétig,nem lesz utána fájdalmas meg nehézkes ujra mozogni,emelni?
2015. jún. 5. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

ha nem fáj nagyon, nyugodtan ráfekhetsz a sebre. Elavult nézet, hogy műtét után nem lehet mozogni, mert ha csak fekszel, akkor pang a véred és könnyebben kaphatsz trombózist, amibe bele lehet halni. Az óvatos mozgás javítja a seb vérellátását és ezáltal a gyógyulást is.


Lassan, óvatosan, de mozogjál. Próbálj úgy feküdni, ahogy kényelmes. Én pl a nagy hasi műtéteim után nem tudtam hason feküdni, mert fájt, húzódott a sebem, pedig normálisan hason alszom. Ne aggódj, a tested úgyis jelez fájdalommal, ha nagy gond van. Szépen lassan, óvatosan le is hajolhatsz, de emelni nem szabad.

2-es voltam.

2015. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mozogni kell. Általában minden műtét után már utána pár órával felkeltenek.

De olyat ne csinálj, ami megerőltető (emelés) vagy amitől húzódik a sebed. Azt érezni fogod, hogy hogyan kényelmes feküdni. Nekem hasi műtétem volt, nem tudtam oldalt feküdni, mert nagyon húzódott. Háton kellett aludnom, amit nagyon utálok. De ahogy teltek a napok éreztem, hogy mennyire tudok már oldalt is feküdni.

2015. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!