Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nemrégiben eltört a kislábujja...

Nemrégiben eltört a kislábujjam, és most iszonyatosan húzza a görcs a többi lábujjamat, beleértve a töröttet is. Ez normális reakció arra, hogy gyógyul a törés?

Figyelt kérdés
Voltam a kezelőorvosomnál tájékozódni, hogy mi akar ez lenni, de ő csak egy fejbiccentéssel felelt a kérdésemre. Aggódom, hogy nem lesz-e nagyobb problémám ebből.
2015. jún. 5. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Kíméled a lábujjadat, ezért másként terheled a lábadat, másként lépsz, így pedig másként húzódnak az inak, izmok.

Rögzítették a kislábujjadat valahogy? Nekem az vált be, hogy egyszerű sebragtapasszal a törött kislábujjamat szó szerint odaragasztottam a mellette lévő ujjhoz, így szinte normálisan tudtam közlekedni és ráadásul a fájdalom is majdnem megszűnt.

2015. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem terhelem azt a lábam végképp, amelyiken a törés van. Nem is lépek rá, mankókkal járok, és, ha tehetem, akkor felteszem valamire a lábam, hogy magasabbon legyen, mint a fenekem. Nincs konkrétan rögzítve a kislábujjam, de viszont van gipszem a térdemtől egészen a törésig.
2015. jún. 5. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy próba erejéig ragtapaszold hozzá a mellette lévő ujjadhoz, sokkal jobb lesz.
2015. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Találtam hozzá egy orvosi ajánlást is, ezek szerint nem találtam fel a spanyol viaszt. :)

[link]

2015. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2015. jún. 8. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!