Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ismer valaki ilyen eszközt?...

Kriszmo78 kérdése:

Ismer valaki ilyen eszközt? Kerékpárra, jelen esetben három kerekűre keresünk olyan féket, ami képes megállítani magától a szerkezetet, ha annak használója nem tudná ezt véghezvinni.

Figyelt kérdés
Konkrétan vagy elektromos megoldással pl. egy gombot kellene nyomogatni bizonyos időközönként, ha ez nem történik meg, akkor fékezne, vagy akár mechanikusan valamit fogni kéne, hogy a fékek kioldva legyenek.
2015. júl. 3. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a mozdonyokon az EÉVB (Egyesített Éberségi és Vonatbefolyásoló Berendezés). A mozdonyvezető bizonyos időközönként felhívást kap, és nyugtáznia kell, ha ez nem történik meg, a vonat vészfékezéssel megáll. Nem tudom, hogy ez mechanikus féknél működik-e vagy csak légféknél. Szerintem elektromos megoldással simán működhet, ha egy jelzésre folyamatosan nyomogatod a gombot, de ha a nyugtázás elmarad, záródik az áramkör és a fék működésbe lép. Újra elinduláshoz az áramkör nyitására van szükség.
2015. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenre gondoltunk, de eddig nem találtunk olyat, ami kerékpárra felszerelhető lenne, vagy valakit, aki meg tudná csinálni.
2015. júl. 6. 07:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon összetett szerkezet, ha egy rendőr meglátja képes lenne belekötni, hogy ez nem használatos a kreszben meg bla,bla,bla! Egyébként mire kell ez? Nem hiszem, hogy akkora sebessége lenne egy 3 kerekűnek, és nem is akkora a felelősség, hogy azonnal meg kell állítani. Ha a vezére nem tudná működésbe hozni a fékeket, annyi lélekjelenléte csak van, hogy letegye a lábát?
2015. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan egy balesetet szenvedett embernek kellene,. Végülis csak biztosítéknak. Volt egy epilepsziás rohama, azóta nem ül kétkerekűre. Most lesz neki egy háromkerekűje, arra kellene, ha esetleg rosszul lenne, ne legyen belőle nagyobb baj.
2015. júl. 6. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést kérek, mert ezt nem tudtam! Ez így teljesen jogos, valahogy meg kell állítani.
2015. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az adott esetben én a féket alakítanám át fordított működésűre (azaz alapból fogjon és akkor legyen kioldva, ha húzom a fékkart).

Azt azért hozzá kell tennem, hogy az igazi gondot nem ennek a kivitelezése, hanem a fékerőszabályzás okozza: egy kritikus helyzetben hirtelen blokkoló kerék nem biztos, hogy a lehető legbiztonságosabb megoldás...

2015. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi is ezen gondolkodtunk, hogy nem lenne jó leblokkoltatni a kerekeket. De az megoldható lenne szerintem, hogy ne tudjon teljesen rázárni a kerékre a fék, hanem csak lassítani tudjon.
2015. júl. 10. 04:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!