Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elmozdulhat a törés ha lemezel...

Elmozdulhat a törés ha lemezelve és csavarozva van?

Figyelt kérdés

A csuklóm felett eltört a csont több darabba és csavarozták meg egy T lemez is tartja. Csak egy rögzítő gipsz volt rajta amit egy hét után levettek és azzal küldtek haza, hogy tornáztassam...

Ennek ár 2 hete. És a minap megerőltettem, illetve a hüvelyk ujjam visszatört, vagy nagyon hátra nyomódott és azóta fel van dagadva eléggé. És szúr meg fáj, ott ahol törés volt. Mondjuk amúgy is fura alakja van, de azt be tudom annak, hogy alapjáraton van még egy kis duzzanat és van benne egy lemez. Szerintetek? Elmozdulhat a csont?



2015. júl. 6. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
nem mozdulhat el, viszont érdekes h egy hét mulva leszedték, barátomnak egy hónapig volt rajta, utána pedig gyogytornára kellett járnia
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is leszedték 10 nap után a gipszet, a csavarok összetartják, de folyamatosan ellenőrizték röntgennel. Ha a hüvelykujjad tört volna, azt is kimutatta volna a röntgen. menj vissza a dokihoz, mutasd meg neki. Egyébként nekem is a hüvelykujjam fájt sokáig, és tiszta kék volt, de mondta a doki, hogy az nincs eltörve, csak megütöttem nagyon. Végül a gyógytornász szedte rendbe, letapadt valami in, és miután azt kimasszirozta, tornásztatta, sokkal jobb lett. Sokáig tart a gyógyulás, még 4-5 hónap múlva is voltak fájásaim a csuklómban, egy év mulva szedték ki a lemezt belőle, utána még egy hónap mig gyógyult, tulképp 14 hónap, mire rendbejött. De azóta rendben van, hála istenkének.
2015. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző válaszoló vagyok. Elmozdulhat, ha nagy erőbehatás éri, szóval szerintem kérj egy ellenőrző röntgent a dokitól. A csavar esetleg meglazulhat, de ugyis kell menned kontrollra, nekem kéthetente kellett mennem az első két hónapban. Nem vszinű egyébként az elmozdulás, az nem a hüvelykujjadnál jelentkezne. A lemez egyébként egészen kicsike, pár centis, a csavarok mütyörök, én meglepődtem, amikor a fémkivétel után megkaptam őket, hogy milyen kicsik. Biztos, hogy az nem deformálja a csuklódat. De két hét alatt nem apad le teljesen, én még vastagon duci piroskéklila bedagadt kézzel mászkáltam két hét után... fájni pedig sokáig fog még... sajnos lassan gyógyul a csuklótörés. még a fiataloknak is.
2015. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!