Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma reggel megcsípett egy...

Ma reggel megcsípett egy darázs a lábamon a nagyujjam melletti ujjon. Ilyen lett, mit érdemes tennem? (röviden alább)

Figyelt kérdés

Ma reggel 10 óra után megcsípett egy darázs a lábamon a nagyujjam melletti ujjon. A csípésnél benne volt a fullánk ami kiszakadt a darázsból, de ezt egy csipesszel kiszedtem.

hiába nyomogattam nem jött semmi, csak pici váladék, szinte semmi. azóta az egész ujjam piros lett, a csípés helyén olykor égető jellegű érzés.

Ittam 3 db kalcium pezsgőtablettát eddig, nem vagyok allergiás a darázscsípésre, de eléggé aggasztó a lábujjam. Hajlítani tudom, csak picit olyan bedagadt érzése van, de piros, az egész ujj.


Mit érdemes tennem még? Meddig tart ez a pirosság? Bármi egyéb segítség



2015. júl. 7. 14:36
 1/9 anonim válasza:
Szia. Ne aggódj ha nem dagad fel nagyon akkor nincs komolyabb probléma. Azt javaslom hogy öntsél a csípésre egy kis ecetet, majd ha alkalmad van rá akkor körömvirágkrémmel kend be. Ha nem tudod hogy kell körömvirágkrémet készíteni akkor keress rá a neten. További szép napot. Remélem segíthettem. :)
2015. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi, remélem nem lest gond akkor

(van itthon körömvirág krém, gyógynövényesnél vettem korábban más okból, de akkor teszek rá)

köszi

2015. júl. 7. 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Borogasd be, majd Fenistil géllel kenegesd. Biztos, hogy darázs volt? A méhe fullánkja szokott bentmaradni, nem a darázsé és nem mindegy, hogy melyik csípett meg, mert méheknek savas mérge van, darázsnak lúgos, így elsőre szódabikarbónás pasztát kell tenni, másodikra pedig ecetet.
2015. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

akkor lehet méhecske volt, én csak ijedtemben azt láttam, hogy kis sárga csíkos van ott a papucsomban

de fullánkja volt és bennmaradt ez biztos

2015. júl. 7. 15:20
 5/9 A kérdező kommentje:
de köszi a tippet
2015. júl. 7. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
borogatás alap,meg a fenistil ha van otthon,meg ecetes borogatás
2015. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi tippeket

sajnos azóta nagyon piros lett ez az ujjam, és bedagadt és még picit tovább is

reggel is arra ébredtem, hogy viszket nagyon,

remélem, hamar elmúlik

2015. júl. 8. 23:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha piszkálod, nyomogatod meg kezeled mindenféle hülyeséggel, akkor nem csoda, ha nem múlik el.


Hagyd a fenébe az egészet, ne piszkáld, el fog múlni.


Szúnyogcsípés is meg tud maradni napokig, ha vakarod, de ha nem nyúlsz hozzá, egy óra alatt eltűnik.

2015. júl. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pankuci2001 válasza:
fel kell vágni egy hagymát és tedd rá a csípésre az majd kiszívja bármilyen méreg is legyen. ha nincs otthon hagyma a paradicsom de akár a krumpli is megteszi.
2015. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!