Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nyaki csigolyatörésem van,...

Nyaki csigolyatörésem van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt rosszul ugrottam fejest egy 1,4m mély medencébe 180centi magas 17 éves fiú vagyok. A lábamon sétáltam az uszomesterhez és elsősegély szobába. Egy mentő bevitt a kórházba felszerelés gyanújával. Röntgenre küldtek. Mikor visszaértem kiszaladtak az orvosok és az ápolók h nagyon nagy baj van és hoztak egy gallért. Kiderult,h a C7 és csigolyamrol letört egy darab a T1 pedig hosszában eltort. Stabil törés. Ideg nem sérült l. Kaptam egy Miami nyakmerevitot. Fájdalom sokszor van de már 1 nap elteltével sokkal jobb. Hogyan aludjak és tartsam a testem, hogy minél hamarabb felépült? Mire vigyázzak, ha kiengednek? Mennyi ideig kell hordani a gallért? Lesz e maradandó károsodásom?
2015. júl. 9. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat, de ezt az orvosoktól kérdezed, ne az itt lebzselő 15 évesektől.

Nyilván elmondták, mit tegyél. Ha nem tiszta, telefonálj be az ügyeletere.


Ezen az oldalon a társaság fele semmihez nem értő 16 éves, de majd osztani fogják az észt.


Szóval telefon a kórházba, ha kérdésed van, ne ide.


Nagyom sajnálom, ami történt veled, beszélgetni lehet itt, de hiteles orvosi tanács kizárt ezen az oldalon.

2015. júl. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet tehetsz, hogy imádkozol, hogy a helyzeted ne rosszabbodjon. A többit bízd az orvosokra.
2015. júl. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nem valószínű, hogy maradandó károsodást szenvedtél, valószínűleg 100%-osan felépülsz. A többi kérdésedre meg az orvosok tudnak válaszolni.

Jobbulást!

2015. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Már meg is tudakoltam, csak nem bírtam várni reggelig a kérdéseimmel.
2015. júl. 9. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem irtó nagy mázlid van, hogy ezt a kalandot ennyivel megúsztad!


Jobban vagy már amúgy, fáj a nyakad nagyon?

Meddig kell hordanod a merevítőt?

2015. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!