Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Veszettség elleni oltást...

Veszettség elleni oltást fogok kapni! Szükséges ez? (16/L)

Figyelt kérdés

Vasárnap elmentem futni délelőtt, és (tudom, okos dolog volt... :D) megsimogattam egy kisebb macskát. Jófej volt, nyávogott és jött oda hozzám magától, aztán amikor kicsit felemeltem az ölembe, elkezdett picit kapálózni (mint kábé minden macska) hogy tegyem le, és közben véletlenül megkarmolt egy kicsit.

Alig egy centis vágás.

Voltunk orvosnál (ezt se értettem már miért olyan szükséges...), tetanusz ellen védve vagyok, viszont azt mondta mivel nem lehet tudni hogy az állat veszett lehetett-e, elővigyázatosságból be kellene adni a veszettség elleni oltásokat nekem.. ami kábé egy egyhónapos procedúra, doki szerint négy alkalommal kapnék tűt a gyerekorvosomtól, megvan hogy hányadik napokon.

Biztos szükséges ez? Aggódom kicsit hogy az időpontok pont olyan alkalmakba esnek majd, amikről nem tudok/szeretnék eljönni.

Értem én hogy ha tényleg elkaptam valami ilyet, az halálos lehet, de egyrészt nagyon kevés esélye van annak, hogy a macska veszett lett volna (állítólag az egyik nénié ráadásul az utcából, nem is biztos hogy kóbor cica...), másrészt a veszettség karmolással nagyon nehezen terjed, tudtommal csak harapással, vagy ha a karmolásba nyál került. Ráadásul gondolom pénz is...

Biztos fontos ez...? :/



2015. júl. 28. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha anyud (gondolom) elvitt orvoshoz, ezt sem fogja engedni, hogy kihagyd. Amúgy, ha kicsi is az eséls, de megvan. Amúgy amíg falun laktam, az összes kutyát, macskát megsimogattam, tele volt a kezem kaparásokkal, kisebb fognyomakkal, mivel kis eldugott falu volt, sok kóbor állatot ott tettek ki, de orvosnál csak egyszer voltam, akkor is influenzával. És még élek. De azt ne felejtsd el, hogy ez a rossz példa. Inkább vigyázz magadra!
2015. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!