Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A hason fekve végzet homorítás...

A hason fekve végzet homorítások, és lábemelések, illetve a kettő keverékének statikus megtartása (superman) segíthetnek derékpanaszokon?

Figyelt kérdés

Ha ezekkel a gyakorlatokkal megerősítem a törzsemet, derekamat, akkor elképzelhető hogy végleg helyrejön? 16/F, szóval szerintem így fiatalon több kilátás van, mit gondoltok?

Íme a probléma:

Egyszer nemrég (másfél hónapja majdnem) beállt a derekam és kb mozogni alig tudtam (egyébként hidazással húztam meg, valamint azzal hogy nem nyújtottam le). Azóta egyszer elmúlt, de néhány hátra szaltótól megint visszajött, de nem olyan durván, ki tudok egyenesedni, csak hátrafelé hajlításnál, és onnan pedig oldalra döntve a törzsem érzem hogy még ott mindig van valami. Gyulladás tuti nincs, szerintem csak egy kis izommerevedés még van ott.

Szóval hogy világos legyen, a derekamnál, hátul, ha a hátam közepétől (a gerinc vonalától) nézzük, akkor picit jobbra van az a pont, és csak az említett pozícióban húzódik, fáj egy kicsit.

Az érdekelne hogy a fent leírt gyakorlatok helyrehozzák-e. Ja, és hogy ezek után is kellene azért nyújtani, ugye? Esetleg előtte bemelegíteni, bekörözni a törzsemet?

Valamint szoktam még kenegetni Apranax Dolo géllel naponta 3-szor vagy 4-szer, előfordul hogy csak 2-szer de az a minimum.



2015. aug. 15. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Oh, viszont én attól tartok, hogy ezek a gyakorlatok olyanok, hogy nemigen veszik igénybe azt a részt ami fáj. Javítsatok ki ha tévedek, csak azért mondom mert szeretnék mindent figyelembe venni.

Tehát, ha az a pont fáj, és akkor fáj, ha a törzsem hátrahajlítom (vagy a csípőm kinyomom előre, ahogy tetszik), és még abból a pózból törzsdöntést végzek oldalra, akkor azok a gyakorlatok amiket mondtam vajon segítenek ezen a ponton (azaz pontokon, mert kettő van, csak jobb oldalt fáj igazán, bal oldalt nudli) ha a mozgás csak hátrafelé irányul, és semmi forgatás nincs benne?

Vagy így is megerősödik az egész derék és lőttek a fájdalomnak?

Erre mit mondotok?

2015. aug. 15. 12:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól körbeírtad a problémát macgyver. Hamarosan elmúlik majd az a kis hátfájásod, és valódi superman válik belőled.
2015. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor most világosan is: azt mondod hogy elmúlik magától?
2015. aug. 15. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valaki kifejtené rendesen? :D
2015. aug. 15. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Azóta elmúlt? Igazából én nem ajánlanám nagyon a homorítást, vagy azt hogy a fájó pontot megerőltesd, pihentetni kéne, inkább domboríts. Persze, ha azóta elmúlt, akkor ennek nincs jelentősége.
2015. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de már elmúlt. :)
2015. nov. 1. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!