Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a diagnózis?

Mi lehet a diagnózis?

Figyelt kérdés

Két hete gördeszkával gurultam le egy aluljáróba, ahol egy rossz csatorna-illesztésben megakadt a kerekem én pedig előre estem.


sikerült kifordítanom a testem, hogy ne csuklóra érkezzek (az 100% hogy nyilt törés lett volna) ígyhát a bal lapockám kapta az első ütést, majd átgurultam, hogy levegyem a terhet.


Aznap még nem fájt jobban egy szokásos beütésnél, de egyre rősebb lett a fájdalom. borzasztó volt, a fájdalom csillapítók sem igazán használtak. Nem bírtam rendesen mozgatni, és fájt minden egyes mozdulat, aminek elvégzésében a lapockámhoz tapadó izmok részt vesznek.


A helyzetem javult, már alaphelyzetben nem fájt, viszont ha megerőltettem azonnal elkezdett egy kis időre.


Tegnap segítettem felcipelni a vásárolt dolgokat a kocsiból a lakásba, persze jobb kézben. A probléma az volt, hogy a nagy súly az egész testemet húzta ezért a bal vállam is erőhatás alá volt helyezve.


Ma reggel (hajnal) fél ötkor arra keltem, hogy a vállam egy óriásit roppant (ezelőtt is ropogott néha de ez egy volt és nagyon nagy) és felordítottam fájdalmamban.... felpattantam, magzatpózban feküdtem, mert az egész testemet átjárta a fájdalom, majd megpróbáltam visszafeküdni, de az volt a lehető legrosszabb fájdalom amit életemben éreztem, ahogyan ülök és hátradőlve le próbálok feküdni (illetve felülni)....


Ma is bevettem egy algoflex-et és egy movalis-t de nem enyhült a fájdalmam (vagy talán csak egy nagyon picit)


mi lehet ez? zúzódás? repedés? esetleg törés? (azt olvastam a lapockát az ember tudja mozgatni ha törik/reped, mivel az izmok helyén tartják, és nem lehet vele mit kezdeni) lehetséges, hogy megrepedt a lapockám és azért fáj ennyire?


(annyira, hogy ordítok, néha majdnem hányok a fájdalomtól, és bármilyen erős természetű fiú vagyok, még a szemem is könnybe lábad tőle)


16/f



2015. aug. 19. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha elmennél orvoshoz?
2015. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ma nem érek rá, holnap, holnapután zárva (augusztus 20)

jövőhéten megyek röntgenre, de már megöl a kivancsiság is h mi lehet

2015. aug. 19. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy a traumatológia zárva van. Már a balesetkor el kellett volna menned... Olyan nincs, hogy nem érsz rá.
2015. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így látatlanban minimum többszörös bordatörés + csúnya zúzódás, lehet, hogy kimozdult vagy eltört a vállad is. Minél hamarabb menj traumatológiára, mert ha elmozdult valami, azt azonnal orvosolni kell. Plusz, gipszelni is fognak téged, szerintem. De röntgen nélkül semmit nem lehet mondani. Menj a kórházba!
2015. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!