Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Be van nőve a körmöm a lábujja...

Be van nőve a körmöm a lábujjamon. Tudok ezzel még házilag valamit? (kissé megrázó képpel)

Figyelt kérdés
Nos a következő problémám lenne. Be van nőve a körmöm és fáj miközbe lépek. Tegnap próbáltam kivágni a körmömet. Egy kis darabkát sikerült kivágnom és aznap már nem is fájt. Ezt a körmömet már egyszer kivágta egy orvos és nem szeretnék újra orvoshoz menni vele, mert nagyon sok ideig be volt kötve. Itt egy kép róla: [link] tudom-tudom nagyon gennyes:/ ha meg tudnám csinálni itthon, akkor hogyan kezdjek neki? Előre köszönöm szépen!

2015. szept. 1. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Fogj egy fogót és húzd ki, vagy keress egy fogvájót, dugd a körmöd alá, és rúgj erősen a falba.
2015. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez már doki szint!
2015. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2x volt műtve. Ez valóban elég csúnya, kikéne tisztítani és lefertőtleníteni.
2015. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ki kell nyomni belőle a gennyet, de teljesen, (lehet kapni lidocain kenőcsöt, hogy ne fájjon ez a művelet), alkohollal vagy betadinnal lefertőtleni, és utána még Tetrán kenőccsel kenni. Az orvos is kb ezt csinálná, szerintem meg lehet oldani házilag. Amúgy meg jobb, ha pedikűrösre bízod a benövésre hajlamos körmödet.
2015. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Langyos vízben beáztatni, a lehetőségekhez képest a gennyet kinyomni, és Betadinozni. (szükség szerint ismételni naponta). Gézlapot rátenni 3-5 nap és helyre jön. (Ha a gyulladás elmúlik, pedikűrösnél kivágatnia benőtt részt, majd alátamponáltatni.) Első ránézésre csak megszúrtad és elfertőződött, nincs benőve!
2015. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!