Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » S. O. S, gyors válasz kéne....

S. O. S, gyors válasz kéne. Eltört a csuklóm?

Figyelt kérdés
Tegnap a suliban,ebéd előtt hátulról,nekifutásból nekem jöttek,én reflex szerűen kinyújtottam a kezem,így a kezemre estem.A földön fetrengettem fájdalmamban.Fáj,este sírtam a fájdalomtól.Be van dagadva.A vizes borogatás egy kicsit segít,de így is fáj.Anyám nem vitt kórházba,aszt mondta,hogy kibicsaklott.Kérlek segítsetek.
2015. okt. 17. 13:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? A háziorvosotokhoz el tudsz menni? Majd ő megmondja mi legyen. Látatlanban úgysem tudja neked senki megmondani hogy törött-e, vagy csak zúzódásod van.
2015. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Suliban tortent es nem szoltatok egy tanarnak se? Dehat ha annyira faj, be van dagadva meg minden, nem itt irogass, hanem futas a surgossegi!!
2015. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Legalabb anyád orvos vagy röntgen szeme van? Szerintem menjek be kórházba surgossegire. Nagyszulot ismerőst barátot vagy valamilyen felnőttet szerintem vigyel magaddal. Meg az irataidat.
2015. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Ha lila, duzzadt, fáj és nem tudod mozgatni, akkor lehet, hogy eltört. Ezt az orvos is csak a röntgen felvétel alapján tudja egyértelműen eldönteni.

Interneten keresztül csak ennyit tudunk tenni, neked kell meggyőznöd anyukád, hogy vigyen el orvoshoz, ha nem múlik a fájdalom.

2015. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy eltört, de lehet zúzódás is. Viszont egy röntgen nem árt. Nekem volt mindkettő, és nagyon nehéz eleinte megkülönböztetni a kettőt. Ha törés, akkor viszont nem árt a mielőbbi ellátás.
2015. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha még nem tetted akkor most sürgősen irány a sürgősségi!
2015. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Gratulálok anyádnak. Igazi minta szülő. Ha lehet a válaszom mutasd meg neki.


A csukló mechanikai kezeletlen sérülése, maradandó deformáltsághoz vezethet amelyben rendszeres visszatérő fájdalmak is kialakulhatnak. Mindenképp egy röntgen, és törés esetén szakszerű ellátás szükséges.


Feltétlen menj el az orvoshoz, bármit is mondjon anyád.

Ő nem orvos, nem lát rá az eset súlyosságára. Az orvos a sulihoz ad majd neked orvosi igazolást, így a hiányzásod is igazolt lesz.

2015. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Az ügyeletes kórház traumatológiájára kell menni röntgeneztetni. Valószínű begipszelik. Ha dagad, akkor az törés, vagy ínszalag szakadás is lehet.
2015. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Most menjetek, mert estére sokan szoktak lenni a kórház ügyeletén.
2015. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok.szoltam a tanárnak is.az orvos aszt mondta ha bedagad menjek a sürgösségire.a válaszokat megmutatom anyámnak.
2015. okt. 17. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!