Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » MIt tegyek? Anyukamnak eltort...

MIt tegyek? Anyukamnak eltort az ujja, de nincs tb-je, nem szeretne igy korhazba menni?

Figyelt kérdés
Szemmel athatoan el van torve, lila-zol, meg van dagadva, legkisebb erintesre nagy erzekeny, mogaztni egyaltalan nem tudja. Egy eve munkanelkuli, kerlek ne kotozkodjetek, nem tudjuk eloteremteni azt a havi 6000 Ft-ot. Mit tegyek? Aggodom erte.
2015. nov. 6. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
ellátják így is csak mondani fogják, hogy nincs tb-je aztán küldik majd a csekket, de azt enélkül is fogják küldeni, úgyhogy menjen nyugodtan, mert ha tényleg el van törve és rosszul forr össze mégnagyobb baj lesz
2015. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Koszoom a valaszodat. Es nagyon draga amugy egy ilyen ellatas?
2015. nov. 6. 09:02
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Ellátják, csak ki fogják számlázni.


Amúgy amint összegyűlt egy nagyobb összegű tartozás, a NAV küldeni fogja a felszólítást, meg a százezres csekket, hogy x napon belül fizesse be, különben behajtja. Az mennyivel jobb?


Ha nem tudja fizetni, kérni kell az önkormányzattól mentességet szociális alapon és akkor nincs ilyen gond.

2015. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
3-as vagyok, természetesen úgy értettem a tartozást, hogy a be nem fizetett 6800 Ft-okat hajtja be visszamenőleg a NAV. A kórházi ellátás az külön tészta, azt a kórház számlázza ki.
2015. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Most egyetlen alkalommal sem tudjátok előteremteni a 6000 Ft-ot? Mert szerintem ha most befizeti és utána bemegy a kórházba az ellátásra, azt elfogadják úgy (én dolgoztam sürgősségi ambulancián, és voltak betegek, akik az ellátás után mentek befizetni a pénzt a TB-hez, és azt mondták nekünk, hogy ezt így lehet, de én se vagyok ennek szakértője). Egyébként csak abban az esetben kötözködnék veled, ha anyukád dohányzik.
2015. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg be fogja visszamenőlegesen is hajtani a NAV!


6930 Ft havonta. Van ahol az önkormányzat segélyként átvállalja a fizetését.


[link]

2015. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Senki nincs a családban, aki ennyit össze tudna neki havonta dobni? Mert ez így elég gáz, egy ujjtörés sem semmi, de érheti bármilyen nagyobb baj.

Én is voltam egyszer 3 hónapig munkanélküli, de azonnal fizettem a TB-t, hiába alig volt pénzem, de ér egy súlyos baleset...Arról nem keveset fog a kórház kiszámlázni, hanem súlyos 100 ezreket.

És a NAV meg be fogja hajtani a felhalmozottat, szóval jobb lesz egyben fizetni 100 ezret, mintha havonta összedobtatok volna 6 ezret?

Na, mindegy, nem kioktatás, csak mondom, hogy nehogy nagyobb bajba kerüljetek.

És igen, ahogy fent említették, az önkorm. is ad hozzá támogatást vagy átvállalja a fizetését.

Vidd be a kórházba, ellátják, majd küldenek róla számlát, és ki kell fizetni.

2015. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Nekem 5 hónapig nem volt Tb-m. Voltam szemészeten, azt mondta a doki hogy nem kell fizetni,nem fognak kiszámlázni semmit. Kötőhártya gyulladásom volt. Azóta voltam a NAV nal, az 5 hónap Tb tartozást kifizettem, se többet se kevesebbet,nem szamlaztak semmit.

Sőt! Legjobb baratnomet ugy mutottek pajzsmirigy rákkal hogy nem volt TB je már vagy 1 éve, azóta sem számláztak neki semmit, pedig honapokig jart korhazba. Neki is csak az alap TB tartozasa van.

2015. nov. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Az elsősegélyhez nem kell biztosítási viszony. Csonttörés ellátása elsősegély. Én így tudom.
2015. nov. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó ne keverd a szezont a fazonnal! Persze, hogy a balesetest ellátják, senkit nem fognak hagyni elvérezni, de más tészta, hogy ki kell számlázniuk, mert máshogy az OEP nem téríti nekik az ellátás költségét. Ha megnézed bármilyen leletedet, tételesen rajta van, hogy melyik mozzanat hány forint.
2015. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!