Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek az égetés által...

Mit tegyek az égetés által szerzett hólyaggal?

Figyelt kérdés
Már 5 napja, hogy megégettem a talpam, most hólyagos, de nincs benne sok víz. Már szeretnék járni a talpamon rendesen, mit kéne tenni? Vagy ez magától meggyógyul? Érdemes rá várni?
2015. nov. 21. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

aloe vera gél

[link]

2015. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szúrd ki, de vigyázz, hogy nagy lyukat ne csinálj, mert akkor fájni fog, mert szabaddá válik a hólyag alatt lévő érzékeny réteg. Aztán kenegesd Sudocream-el. Főleg éjszakára kend be vastagon. Nekem nagyon gyorsan megszoktak gyógyulni tőle a sérüléseim.
2015. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy már kipukkant, maga. A száraz bőr még ott van, látni hogy még nedves, de nincs benne víz. Azt kérdezném, hogy mi lenne, ha letépném a bőrt? Fájna? Csak még nekem akkor avval is kell számolnom, hogy mivel a talpamon van, ezért nem fogok tudni járni se nagyon, ha fog fájni.
2015. nov. 21. 23:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne tépd le a száraz bőrt, az védi még az alatta képződő új bőrt. Kenegesd, hogy puhább legyen, esetleg tehetsz rá valami jól szellőző sebtapaszt és vegyél rá pamut zoknit, hogy védjed. Így már biztos tudsz rajta járni.
2015. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld, ne tépkedd, mert elfertőződik, szórd be Reseptyl sebhintőporral és tegyél rá egy tapaszt, nekem a sebhintőpor mindig gyorsan leszárítja a sebet és gyorsabban gyógyul az égés.
2015. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!