Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen tünetei lehetnek egy...

Milyen tünetei lehetnek egy nyak megszorításának és meddig tarthat?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy utána nyelés közben a fájdalom meddig tarthat vajon? Lehet-e olyan következménye hogy esetleg egy kis időre (pár órára) az oldalirányú látás homályossá válik? Lehet-e bármilyen maradandó belső sérülés?

Csak értelmes válaszokat kérek.



2016. febr. 26. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyenkor elszorítják az ember nyakában az ereket, ami az agy vérnyomását megváltoztatja. Ha az ütőeret szorítják el, akkor nem jut elég oxigén az agyba, ami az agysejtek pusztulásához vezet, akár maradandó károsodás is lehet. Ha a visszeret szorítják el, akkor meg nem tud kijutni a fejből a vér, így a fejben (így az agyban is) megnő a vérnyomás, ami szintén károkat okozhat, akár agyvérzést is. Az erek elszorítása nem tudom, milyen tüneteket okozhat, talán szédülést, meg ilyeneket. Talán a látás átmeneti homályossá válását is az okozhatta. Ha erősen szorítják meg a nyakat, akkor megnyomódhat a nyelőcső, fájhat egy darabig, meg be is lehet rekedni a fojtogatástól. (A berekedést valami netes cikkben olvastam, ha érdekel, akkor esetleg megkereshetem, bár nem tudom, nézed-e egyáltalán ezt a régi kérdést...)


A fojtogatás veszélyes lehet. Mint már említettem, az agysejtek pusztulását okozza az oxigénhiány (ahogy minden sejt elpusztul, ha éppen nem kap oxigént, csak az agy nem tud regenerálódni, mert, ha tud is új idegsejt képződni, nem fog működni, mert a nyúlványai nem fognak megfelelően kifejlődni.)

Emellett, valamelyik nyaki érnek az elszorítása (már nem emlékszem, hogy az artériáé vagy a vénáé) reflexes szívmegálláshoz is vezethet, amiből nem biztos, hogy újra tudnak éleszteni. Vagy, ha igen, akkor is, amíg ájult vagy, tovább pusztulnak az agysejtek.

Meg nagyon könnyen meg lehet halni. Netes cikkek szerint sok olyan baleset van, amikor valaki véletlenül megfojtja magát vagy egy barátját/a párját (pl. szex, önkielégítés közben, vagy sok tini esetén puszta kíváncsiságból, élmények keresése miatt. A tinik esetében, ha nincs semmilyen erotikus dolog - például a holttest nem meztelen -, akkor az emberek könnyen azt hihetik, hogy öngyilkosság volt, pedig baleset.)

2016. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!