Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nektek milyen csonttörésetek...

Nektek milyen csonttörésetek volt már?

Figyelt kérdés
Hogy történt, mennyi ideig voltál gipszben?

2016. márc. 17. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisujjamnál tört el a kézközépcsontom, 1 hónapig volt gipszem.
2016. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bordatörés-repedés kétszer, nem gipszelik.
2016. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A karom tört el darabosan, testnevelés órán futás közben elbotlottam és ráestem. Műtötték,két fémet raktak bele. Először gipszsínben volt, aztán rákerült a körgipsz. Ha jól emlékszem, hat hétig volt rajta gipsz. Három éve pedig az egyik lábamon a kis lábujj tört el, de azzal nem tudtak mit csinálni, magától összeforrt.
2016. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2.-ban ráestem a kezemre. Bizonyos Zöld ág törés vagy mi volt a neve és 45 fokos szögben elhajlott. Másfél hónapig voltam gipszben.
2016. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Egy nagyon szerencsés sipcsont törés. Le estem a lépcsön a suliba. Ez biztos hohy 12 hétig vagyok fekvő gipszbe amialat megmütenek aztán remélem azért enél kevesebb lesz kb. 5-6 hét járó gipsz. Szóval nem ez lesz a legjobb nyaram.
2016. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajkacsont törés+műtét. 3 hónapig volt rajta a csuklórögzítő, az egyik legszerencsétlenebb törés.
2016. márc. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13 éves koromban gyűrűsujj törés. Fociztunk a suliban, én kapus voltam. Kivédtem egy lövést, aztán nagyon megfájdult a bal kezem. Indultam le a pályáról, hogy kiállok, de jött egy újabb lövés, amit még kivédtem, mert félelmetesen jött, és megütött volna, ha nem védekezek. Akkor már sietősen kiálltam, mert nagyon fájt a kezem. 10-15 percen belül kb. 2-3-szorosára duzzadt az ujjam. 3 hétre sínbe rögzítették.

26 éves koromban pedig kisujj törés. Jó erősen becsaptam az autó ajtaját. Gyakran az a baj, h kis lendülettel csapom be és nem csukódik be rendesen. Most jól csináltam, csak nem figyeltem, h a jobb kezem ott van, és rácsuktam rendesen. Vérömleny lett a körmöm alatt, a többi részen piros-lila véraláfutás, és kb. 2-3-szorosára dagadt az ujjam. Ez pár napja történt. Előreláthatólag 2 hétig lesz sínben.

2016. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szamo77db ***** válasza:
100%
Mindkét kezemen a kézfejem volt már eltörve. Ráadásul a jobb kezemen elmozdult a csont. Azt hittem becsinálok, mire megigazították. Így sem lett tökéletes, kicsit görbén áll a jobb kisujjam. Egy ismerősöm mondta, hogy ez még mindig jobb, mint ha a szerszám görbült volna el.
2016. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szamo77db ***** válasza:
100%
Ja, és 4 hét gipsz.
2016. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Abrams12 válasza:
felkarcsont törés,5 hétre rögzítve lett(nem gipsz,ezt bármikor le lehet venni és könnyű felvenni is.)
2016. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!