Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek el kellene mennem...

Szerintetek el kellene mennem ezzel orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap elestem térddel lefele egy lejtőn, összecsuklott a lábam és éreztem egy nagy reccsenést a térdemnél. Eléggé fájt, de aztán nem foglalkoztam vele. Majd éjjel amikor felkelltem nagyon elkezdett fájni a térdem külső része, ami a combomtól a sarkamig kihat. Tudom mozgatni meg járni is, nincs beszineződve, csak egy nagyon enyhe duzzanat látszik, és eléggé fáj amikor mozgok és amikor elfordítom a lábam. Elmúlik magától, vagy azért érdemes lenne ezzel rovoshoz fordulni? Félek, hogy kinevetne, mert úgy igazán nincs bajom, de mégis eléggé fáj..

Köszönöm a válaszokat.



2016. ápr. 14. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nézesd meg feleslegesen, nehogy mégis nagyobb baj legyen (szalag-sérülés, patella-repedés stb.)
2016. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj el, nem fog kinevetni, megvizsgálja, esetleg meg is röntgenezteti. Térdsérüléseket komolyan kell venni, nekem pl sérülés után 1-2 hónappal jöttek a gondok.
2016. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát elmentem az orvoshoz, ahhol megállapították, hogy nyilt törés vagy törés nem látható.. Erre magamtól is rájöttem, de igazából azt gondoltam, hogy a probléma a külső szalaggal lehet, de erről nem kaptam infót. Ha azzal lenne probléma az látszódott volna a röntgenen, vagy azt más módszerrel vizsgálják?
2016. ápr. 14. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem mondtak, hogy mit kell tenni vele? Borogatás, reumakrém?
2016. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De, hogy fáslizni lehet, ha nagyon fáj meg jégzselé esetleg borogatás, és ne terheljem.
2016. ápr. 14. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Rtg-n csak a csontok látszanak, a porcok és szalagok UH-n vagy MRI felvételen vizsgálhatók csak.

Szerintem pihentetsd, fáslisd, borogatsd; de nem ártana bejelentkezned valahová privátban, ahol készítenek a fenti felvételek közül valamit.

Sok sikert!:)

2016. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!