Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mellkasi zúzódás, vagy több...

Mellkasi zúzódás, vagy több annál?

Figyelt kérdés
Április 03-án történt egy "sportbalesetem": a párom, aki versenyszerűen cselgáncsozott próbált tanítani különböző fogásokra, melyek közül az egyik az, hogy a földön fekve ráfekszik a másik fél mellkasára keresztben, és kis mértékben leszorítja. Sajnálatos módon ez olyan jól sikerült, hogy kb. 1 óra múlva elkezdett elől a mellkasomnál fájni. (Én egy 56 kg-os, vékony csontú nő vagyok, ő kb. 2X olyan nehéz mint én, erős csontozatú, széles mellkasú). Mivel nem múlt el a fájdalom másnap elmentem az ügyeletre, ahol készült egy mellkasröntgen, ami egy korábbi tüdőgyulladás nyomainak kicsit intenzívebbé válásán kívül nem mutatott semmiféle traumát. 2 nap múlva a háziorvosom felírt egy antibiotikumot (Fromilid Uno), mivel enyhe zörejeket hallott a tüdőnél. Ezt 4 nap múlva abba kellett hagynom, mert elkezdett a vesém fájni. Áttértem Aktil Duo-ra, ezt beszedtem végig. Közben 5 nap múlva ismét készült egy tüdőröntgen, ami mechanikai sérülést nem mutatott ki, ugyanakkor továbbra is fájt, feszült a mellkasom, néha egy másodpercig mintha nem kaptam volna levegőt, és a korábbi tüdőgyulladásnál is nyilallgatott. A szegycsontnál és az alatta levő bordaíven éreztem nem túl erős fájdalmat, köhögésnél fájt a hátam (folyamatosan köhögtem, köpet nélkül) és nyilallásokat leginkább bal oldalon a mellem alatti bordán, valamint enyhén nehezített a lélegzetvétel. Az antibiotikumot már nem szedem, napközben elég fáradt, álmos vagyok, valamint erősebb szívdobogás érzésem van és ha előre dőlök akkor bal oldalon belémhasít a fájdalom a mellem alatt és a szívem is jobban érzi. Ma (ápr. 19.) elmentem a traumatológiára, ott csak a szegycsontról készült röntgen, ami nem mutatott törést. Az orvos szerint mellkasi zúzódásom van, holnap megyek vissza a háziorvosomhoz. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel a szegycsont alatti bal oldali bordaíven és a mell alatt érzem leginkább a fájdalmat ez még felöleli a szegycsontról készült röntgen felvételt, mert az az érzésem, hogy az orvos kihagyta ezt a területet. Nem lenne szerencsés, ha ott lenne egy törés, és nem lett diagnosztizálva. Valamint aggaszt, hogy túl fáradtnak is érzem magam, napközben is alszom néha, és a szívem is erősebben ver, és érzem, ha kicsit előre hajolok, bal oldalon egyből belehasít egy kisebb fájdalom. Enyhén nehezített légzésem is van. Ezek a tünetek tényleg csak egy zúzódás tünetei, vagy vizsgáltassam ki magam alaposabban? Valamint ma ismét jelentkezett hőemelkedés, és nyilallt párszor a korábbi tüdőgyulladás helye, félek hogy tüdőgyulladás is kialakulhat még. Hova forduljak ezekkel a panaszokkal?
2016. ápr. 19. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a második rtg mechanikai sérülést nem mutatott. Gondolod azóta nőtt oda egy törés?

Egyébként teljesen mindegy, hogy tört-e vagy sem, mert a kezelése csak a pihentetést, amit most is csinálsz, hiszen fájdalmaid vannak.

Egyébként a tüneteid inkább a tüdőgyulladással függenek össze. A sérülésnek ehhez semmi köze.

2016. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére nem tüdőgyulladás, megnézettem megint röntgennel. Ma kezdtem magam egész jól érezni már, szinte semmi tünet nem volt, amikor is gondoltam kipróbálom hol tart a helyzet és kb. 10 m-en keresztül cipeltem kb. 10 kg mosott ruhát lavórban. Meg lett az eredménye: visszajött a szegycsontnál meg oldalt a bordánál a fájdalom. Most nagyon be vagyok sózva, hogy lesz-e következménye. (Nem akarok megint elmenni megnézetni). Szerintetek lehet bármilyen következménye?
2016. ápr. 21. 16:52
 3/6 anonim válasza:
Szerintem csak pihenned kéne, egyébként a lehető legrosszabb ötlettel próbálkoztál. Szerintem pár hétig kerüld a nehéz tárgyakat (Ha valami nem fáj, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy már nincs is ott semmi) .. A lényeg szerintem ne erőltesd a sportot, emelést, futást, stb. tehát az ilyen megpróbáltató mozgásokat. Várj 2 hetet, aztán próbálj ismét megemelni valami nehezebb dolgot, ha megint visszatér, (amit kétlek) akkor MÉG TÖBB pihenés. Sajnos a szervezet nem valami gyorsan regenerálja önmagát, pláne ha egy kicsit komolyabb a zúzódás.
2016. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát most már nagyon aggaszt ez az egész, mert már a 7. hete tart, és bár a fájdalom már csökkent, de még mindig fennáll ugyan azokon a helyeken. Ráadásul az orvos non steroid gyulladáscsökkentőkkel akar tömni, és már 4 hete visszaküldött dolgozni, ahol meg dobozokat is kell emelgetnem. Mivel nem szedem a gyógyszert (mert nem szeretnék gyomor és bélvérzést) és azért napi 3-4 kg-okat emelek, cipelek nem javul semmi, folyamatos hőemelkedésem van és ugyanott fáj, ahol korábban is - nagyjából az egész mellkasom, bár nem olyan erősen. Mit tudok tenni szerintetek, meddig fog ez így tartani? Ha cipelek, másnapra megint előjön a fájdalom erősebben, azt meg nem tudom megtenni, hogy ne dolgozzak. Az orvos sem foglalkozik velem, nem ír ki.
2016. máj. 16. 19:33
 5/6 anonim válasza:
Végül mi lett?
2017. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia! végül mi lett? igy 3 év távlatában? remélem még élsz mert szinte pontosan ezekkel a tünetekkel szenvedek kb 1 eve. sok vizit de nincs konkret. segitsegedet koszonom
2019. ápr. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!