Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vajon mitől fájhat a térdem?

Vajon mitől fájhat a térdem?

Figyelt kérdés

Régebben mikor sportoltam, történt egy kisebb balesetem( ráejtettem egy közel 30kg-s súlyzót a térdemre, szerencsére nem a súly csak a nyele esett rá minden esetre porctörésem lett.) Megfelelő orvosi intézkedések és pihentetés után már jó is lett és folytathattam. Ám rá egy évre sajnos abba kellett hagynom, és elkezdtem kosarazni majd röpizni. Kosáron az egyik gyerek visszarúgta a lábamat ami akkor újra elkezdett fájni. Ropogott is, de annyira nem volt vészes szóval nem mentem el orvoshoz vele. Február elején történt egy kisebb balesetem, leestem a lépcsőröl.:D Akkor nagyon beütöttem és mintha kisebb lyukak keletkeztek volna a jobb térdemben. El is lilult mind a két térdem, még utána egy hónappal később is sántítottam. Majd a lila foltok elmúltak de a lyukak azóta sem. Most pár napja megint érzem, de sokkal erősebben mint eddig. Futás közbe vettem észre, hogy minden egyes lépés mind a két lábammal olyan érzés, mintha egy hatalmas kalapáccsal ütögetnék és akkora súlya lenne, hogy alig tudom mozgatni. Lehet, hogy ez csak attól van, hogy az elmúlt 2 hétben beteg voltam és legyengült a szervezetem? Orvoshoz nem merek elmenni mert félek, nem találnak semmit és azt mondják csak beképzelem magamnak. Minden esetre fáj és nagyon aggaszt. Lehet köze a régebbi baleseteimhez is? Bocsi a regényért. :D

17L



2016. ápr. 25. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Sport és balesetek okozhatnak térdproblémákat, menj csak el orvoshoz, kérj beutalót háziorvostól orthopédiára, ott megnézik van-e valamilyen eltérés.
2016. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 saga86 válasza:
Nekem is először csak glükozamint meg kenőcsöt írtak fel,visszamentem,hogy roppant egyet azóta fáj még jobban,kaptam még gyulladás csökkentőt is.Erre se múlt semmi,és továbbra is roppant valami hajlításkor ide oda.Elküldtek MRI-re és kiderült,hogy a jobb térdkalácsom hátsó felén van porcleválás.Ez kB 2,5 hónapba telt kideríteni.Most várom a június 10.-és,hogy beszéljek a dokival aki majd valamikor megműt.
2016. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!