Térd probléma!?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a gondom hogy a tegnap guggolás közbe egy iszonyat nagyot nyilalt a térdem kellet is 5-7 perc mig tudtam folytatni az edzésemet.Addig nem volt gond a térdemmel amig bevólt melegedve de utána... éjszaka arra ébredtem hogy fáj a térdem és úgy éreztem mintha lenne egy kis hőemelkedésem amennyire tudtam próbáltam egyenesen tartani.Reggelre már nem fájt és guggolásnál se fáj csak akkor érzek valamit ha lépek de nem pont a térdemnél hanem mintha a sipcsont felső része lenne.

Vajon mi nyilalhatott hogy éjszaka begyulladt a térdem de hála istennek már jobban van? valakivel volt még ilyen?már régóta edzek de ilyen nem volt még...remélem nem is lesz.

Ahogy mozgatom a térdem érzem hogy mintha kicsit ropogna de szerintem csak az inak vagy valami.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2016. máj. 2. 11:27
 1/1 Nagilum ***** válasza:

K*va gyorsan menjél el orvoshoz.

Elmesélem, hogy én hogy jártam... Sajnos a saját bőrömön kellett megtanulnom. Neked még nem késő...

2005 szilveszter előtt voltunk a Zengőn túrázni. Haverokkal még kicsit maradtunk a toronyban petárdázni, a csapat többi része meg előre ment. Hogy utolérjük őket, nem az ösvényen mentünk le a hegyről, hanem a hegyoldalon. Volt egy kicsi hó, ami az avaron kegyetlenül csúszik. Úgy csúsztam meg, hogy a bal térdem nyekkent egyet, és utána eléggé fájt.

Aztán mire leértem, nekem is rendbejött kb, de utána mikor leültem hosszabb időre, meg reggelre kelve nagyon bemerevedett és megfájdult. Utána kicsit mozgattam, kb. elmúlt, de úgy voltam vele, hogy fáj-fáj, majd elmúlik. Hát, mikor egy hónap után se múlt el, elmentem dokihoz. Ő jól lecseszett, hogy miért nem jöttem azonnal, akkor még meg tudta volna csinálni. Volt ugyanis egy részleges szakadásom, ami gyógyítható, amíg a szakadt rész fel nem szívódik. Doki közölte, hogy mivel nem jöttem időben, évekig fog gyógyulni.

Hát ez elég szarul esett, de akkor még nem tudtam, hogy hány év is lesz...

A mai napig nem jött rendbe. Ez már több, mint 10 év... Túráztam és aikidoztam rendszeresen, de már egyiket sem tudok, mert kb 8-10 km után és fél óra edzés után beáll a térdem. Kb. minden gyógymódot, gyógyszert, rögzítőt, betétet, kutyafülét kipróbáltam, de nem jött rendbe.

Azóta átkozom a hülyeségemet.

Kb. 5 évvel ezután futottam egy busz után, és a jobb bokám kifordult, nyekkent az is egy nagyot. Okulva az előző hülyeségből, azonnal elmentem az ambulanciára. Kaptam kapásból egy fekvőgipszet 4 hétre, mankóval jártam az egyetemre vizsgázni, stb. De megérte, a gipsz után még egy ideig rögzítővel jártam, de tökéletesen rendbejött, soha semmi bajom nem volt vele. Pedig ott teljesen elszakítottam egy szalagot.

Szóval irány a doki. Tanulj a hülyeségemből...

2016. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!