Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A tegnap strandon voltunk,...

A tegnap strandon voltunk, csúzdázás közben a víz alatt nagy ütést kapott a fülem, meg is szédültem az ütés után. Azóta véres víz folyik belőle néha. Esetleg valakinek volt ehez hasonló balesetje?

Figyelt kérdés
2016. jún. 20. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetleg orvos látta már? Ha nem miért nem?
2016. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még ma mutasd meg magad fül-orr-gégésznek.
2016. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem orvos nem látta még.
2016. jún. 20. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
miért nem látta még orvos? a fülből szivárgó vér tipikusan agyalapi törés jele is lehet! egyáltalán nem játék!
2016. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Orvos nem látta még azért mert félek elmenni.

Véres víz folyik belőle, nem állandóan hanem ritkán és nem sok csak épp egy kicsi.

2016. jún. 20. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:

a "szivárgó" pont azt jelenti, hogy nem sok, csak egy kicsi.


ráadásul maga a "víz" jelenléte is bajra utal, hiszen a füledben normál állapotában NINCS folyadék!!! (max a baleső fülben, de ha az sérült volna, ÉS a dobhártya is, akkor nem itt irogatnál)

2016. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted nem olyan nagy a baj amenyire én elkönyveltem magamban.

Látom hogy te eligazodsz ebben a témaban.

Hallani hallok vele csak rosszabbul es olyan mintha lenne valami a fülemben.

Elmegyek a háziorvoshoz.

Köszönöm a segítséged !

2016. jún. 20. 11:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy a baj? Szerinted ezt írtam, amikor bedobtam az agyalapi törés lehetőségét is?

csak azt írtam, hogy ha a dobhártyád meg a belső füled oly mértékben sérül volna, hogy onnan folyik valami, akkor nem itt irogatnál (ugyanis lehetséges, hogy nem bírnálábra sem állni az egyensúlyérzéked elvesztése miatt... de ha a középfülbe víz megy, amúgy is sikítanál a fájdalomtól).

DE ez nem jelenti azt, hogy egy agyalapi törés kiaebb baj lenne, sőt!


"Agyalapi törésre utal: agy-gerincvelői folyadék - víztiszta folyadék (likvor) - csorog az orrból vagy a fülekből. A dobhártya megrepedésekor mögötte vér gyűlhet meg vagy folyhat ki a fülön keresztül. A fül mögött (Battle-jel) vagy a szemek körül véraláfutások (pápaszem hematómák) képződnek. Az orr melléküregeiben vér gyűlhet össze, amit röntgennel, CT-vel vagy MRI-vel ki lehet mutatni. A sérülést követően hosszabb-rövidebb idővel epilepszia jelentkezhet."


google legelső találata a fülből folyó cuccra.

remélem, most már megijedtél, és nem a háziorvoshoz mész, hanem a kórházba minimum gégészetre, de inkább a traumára vagy a sürgősségire!

2016. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
óó, na szóval csak azt akarom írni, hogy inkább legyen egy felesleges utad az orvoshoz, minthogy nagy baj legyen.
2016. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod ! Elmegyek orvoshoz !
2016. jún. 20. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!