Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elég sokat futok és a bokám...

Robinnho6 kérdése:

Elég sokat futok és a bokám mostanában egyre többször fáj. Bejezem a futást és másnap reggel fájdalomra ébredek ami csak pár nap multán múlik el. Elég kínzó. Valakinek nem volt esetleg hasonló esete?

Figyelt kérdés

Már jó 3 hónapja a bokám nem bírja a heti többszöri futást. Mindig rohadtul fáj utána. (több napig de csak a bal) hogyha szabadnapomon megyek el futni, úgy hogy aznap nem sokat sétáltam akkor semmi baja.

Kipróbáltam nemrég hogyha reggel meló előtt futok, frissen felkelve úgy hogy aznap úgymond nem álltam még rá hogy hátha nem fog fájni. Egész nap tök jól volt kicsit sem fájt. Majd aludtam rá egyet és reggel fájdalommal a bokámban keltem fel.25 vagyok és legalább 17 éves korom óta futok. Elmennék ortopédushoz de angliában vagyok egy kisvárosban és ortopédushoz utazni kellene.



2016. jún. 23. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem mentem orvoshoz, de már nem futok, inkább mást sportolok. Egyszerűen nem bírja a bokám, ha hosszabb ideig futok, mindig fájt és kezdett dagadni, és nekem is csak az egyik. Nyilván valamiért gyengébb. Nekem ennyit nem ér meg a futás, hogy tönkre tegyem magam. Most konditerembe járok, futást csak bemelegítéskor van.
2016. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ízületeket tönkre teszi ha nem megfelelő cipőben futsz és nem úgy ahogyan kell.
2016. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Látatlanból nehéz pontosan megítélni, mi lehet a baj, de a leírtak alapján nagy valószínűséggel a boka tengelyállása nem megfelelő. Futás közben kifelé, vagy befelé dől, így azon az oldalon túlterhelődnek az inak, izmok, szalagok, ez kb. 1 nap alatt beödémásodik, begyullad, ezért fájhat.


Javaslok egy járás-, illetve futástechnika vizsgálatot, cipőcserét, bokatámasztót, kinezio tapinget.


Üdvözlettel:

Pap Andrea, gyógytornász

2016. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!