Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy oraja megcsipett 3 nagy...

Egy oraja megcsipett 3 nagy lodarazs a derekamon. Mivel kenhetem meg az eceten kivul hogy ne fajjon ennyire?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el az ügyeletre szerintem. Jobb lenne, ha orvos is látná, lehet, hogy antihisztaminra lenne szükséged.
2016. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anya azt mondja elfog mulni nemnagy dolog, allergias se vagyok ra.
2016. szept. 11. 11:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon fáj, én elvinnélek orvoshoz. 10 db lódarázscsípés annál is halálos lehet, aki nem allergiás rá. Elég sok mérget ki tud egy ilyen dög pumpálni.
2016. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké,de most nem ez a kerdes,hanem hogy mit tegyek?
2016. szept. 11. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Antihisztamint adnak az ügyeleten - írtam már. Nem fog elmúlni ma a fájdalom, sőt holnap sem, sőt egész héten fájni fog. Miért nem mentek dokihoz?
2016. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Hornet nagyon veszélyes.Irix.
2016. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát érdekes,aznap délután már nem is fájt, nemtudom mitortenhetett :)
2016. szept. 14. 14:33
 8/9 Tsorba Kelemen válasza:

Valószínűleg nem lódarázs csípett meg. A Német darázs is elég nagynak látszik, főleg, ha az emberben munkál az ijedség miatt az adrenalin. Minden esetben érdemes orvoshoz fordulni, mert az antihisztamin nem csak az adott csípés után fellépő allergiás reakciót gátolja, hanem elnyomja annak a lehetőségét, hogy egy későbbi csípés allergiát váltson ki. (Attól még, hogy tegnap nem dagadt fel a csípésed, holnap már feldagadhat egy másik).

A lódarázs nagyon veszélyes, akár már négy lódarázs csípés is halálos lehet!

2016. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ecetet semmiképp ne rakj rá.
2016. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!