Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörött a higanyos lázmérő....

Pivett kérdése:

Eltörött a higanyos lázmérő. A feje törött le gondoltam nem folyt ki nagy mennyiség felporszívóztam. A probléma másnap kezdődött viszketés és vörös foltok kíséretében. Gyanú:allergia. Orvos pipa, de nem nagyon csillapodik az allergia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rá 2 napra találtam Higany golyócskákat amit valószínűleg széthordtunk.Ahol jártunk szőnyeg kuka? Felmosás? Hogyan űzzem így ki ha maradt bárhol is Higany?

2016. szept. 22. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de a higany az mérgező ha jól tudom.
2016. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha találsz is a kénporral szórd le, gyógyszertárba lehet kapni, lehetőleg ne a wc-be öntsd a higanyt.
2016. szept. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a porszívózás az elég pocsék ötlet, gyakorlatilag szétgőzölögteted a higany egy részét a szobában. Alaposan ki kellszellőztetni és a porzsáktól/porszívó tartalmától szabadulj meg, alapos szellőztetés kell, a szőnyegből ki lehet rázni szvsz, odakint persze. Zseblámpával kell keresgélni a golyócskákat, mert csillognak. Egyéb ötletem nincs. A felmosásnak különösebb értelme nincs, nem oldódik vízben.
2016. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, kétszer is írtam a szellőztetést, mondom, alaposan kell :)))
2016. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb ötlet volt felporszívózni. Össze kellett volna seperni egy a gyógyszertárban kapható porral együtt. A viszketésnél és a vörös foltoknál ez szerintem nagyobb gondot okoz. Ezt olvasd el: [link]
2016. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!