Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen lesz gipszben lenni?...

Milyen lesz gipszben lenni? Mesélnétek róla, akinek már van ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

Délelőtt mostam fel a lépcsőházat és megcsúsztama vizes kövön. Kifordult a lábfejem. Tuti, hogy eltört. Hallottam is, ahogy roppant egyet. Azóta rettentően fáj, be van dagadva most már, és lilul is be szépen. Csaka páromat várom, aki este 6 körül ér haza, hogy elmenjünk az ügyeletre.


Csak eléggé félek. Még sosem tört el semmim és gipszem sem volt sohasem.

Mi fog rám várni? Mit fognak csinálni az ügyetelen?

Ez a gipszelés mennyire rossz vagy kellemetlen? Ezt hogy rakják fel a lábamra? (Még csak másokon láttam giszet eddig.)

És utána, milyen lesz gipszben lenni?

Nehéz megszokni?

Köszi a segítséget! :)



2016. okt. 1. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóan jártam, nekem meg is műtötték, egy marék csavar volt benne egy évig. A gipsz a lábujjaidtól térd alattig fog tartani. Egyszer pedig térdsérülésem volt, azt nem műtötték, csak rajta volt 5 vagy 6 hétig a gipsz. A térdsérülés sokkal rosszabb volt. Az a szerencséd, hogy nem nyár közepén történt. 40 fok celsiusban rettenetes a gipsz. ilyenkor már nem annyira gáz. Ha nagyon befülledt, én azt szoktam csinálni, hogy porszívóval szívattam át rajta a levegőt.
2016. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha már járógipszed van, akkor rengeteget gyalogolj benne, mert akkor nem fog elvékonyodni a vádlid.
2016. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Ment a zöld kéz.

Kicsit izgulok.


És az igaz, hogy viszektni fog a bőröm a gipsz alatt?

2016. okt. 1. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire viszketni fog, de ősszel, hűvösebb időben annyira nem vészes. Meg különböző vékony hajlékony tárgyakkal be is lehet nyúlni a gipsz alá, picit megvakarni, ahol viszket.
2016. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem viszket különösebben, pedig már 5 hete rajtam van. A fekvőgipsz rossz mert nem tudsz mozogni benne, az szívás. Még mankóval is nehéz. A járógipsz már nem vészes, ugyanolyan gyorsan megyek benne mint gipsz nélkül. Sőt, a másik lábamban olyan izmokat is edzek amiről azt sem tudtam, hogy létezik. :D Mivel a gipszelt lábam a gipsszel jóval hosszabb lett. Összességében ki lehet bírni. A legnehezebben az emberek "poénjait" viselem amiket mondanak ha kell, ha nem, idegen, ismerős, mindenhol... :D
2016. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na mi volt az ügyeleten? Begipszelték? Mit mondtak?
2016. okt. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na szóval tényleg eltört. Az 5.-ös lábközépcsontom, ami a kisujjam alatt van a talpam szélén. De szerencsére nem csúszott szét a csont, ezért a műtétet úgy néz ki megúszom. Begipszelték a lábam lábujjtól térd alattig. Fekvőgipsz most 1 hétig, utána járógipszem lesz.

Elég rossz érzés ez a gipsz, nedves, nyirkos, nehéz, mindenhol fehér nyomot hagy, amihez hozzáér. És a legrosszabb: minden nap injekciót kell szúrnom a hasamba, nehogy vérrög képződjön a lábamban :(

2016. okt. 2. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!