Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy születési rendellenesség...

Egy születési rendellenesség miatt úgynev. Terpesz gipszbe kerülök, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kell bemennem a kórházba és pénteken fogják megműteni a lábaimat. Az orvos azt mondta vagyis írta a papíromra, hogy a műtét után "a páciens terpesz gipszben való rögzítése 8-12 hétre".

Nagyon félek, mert tudtam, hogy sokáig kell feküdnöm, de azt nem tudtam, hogy gipszbe fognak tenni :(

Soha nem volt még gipszem :(

Már gipszben fogok ébredni vagy csak utána fognak gipszelni, mikor már ébren leszek? Akit műtöttek már, annak hogy volt?



#gipsz #Terpesz gipsz
2016. okt. 10. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A combjaidat a törzsedhez rögzítik gipszben, mintha terpeszben lenne a lábad. Legalábbis azt hiszem. Nekem gyerekkoromban combcsonttörésem volt, akkor kaptam hasonlót. Nem kellemes, nem akarom szépíteni a dolgot. Milyen műtét lesz ez?
2016. okt. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A csípőimmel van problémám, illetve enyhe dongalab, amit nem kezeltek megfelelően.

Neked meddig kellett ilyen gipszben lenned? Végig feküdni tudtál csak? Semmi felüles? És hogy wc-ztel? Engem errol sem tájékoztatott az orvos :( katetert fognak betenni vagy pelenkazni kell? :(

2016. okt. 10. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tán 2 hónapig voltam gipszben. A combcsonttörött lábamon a gipsz deréktól talpig, a másikon deréktól térd fölöttig ért. A két lábam egy rúddal keresztben ki volt ékelve, hogy ne mozduljon el. Felülni csak félig tudtam. WC? Kórházban karéterem volt, otthon meg kacsa és ágytál.

Nem jó dolog, de kibírható. Én is kibírtam, pedig csak 9 éves voltam. Arra gondolj, hogy ez a gyógyulásod miatt fontos!

2016. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hello, na mi lett, megvolt a műtét? Begipszeltek tényleg?
2016. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!