Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miert faj mar evek ota?

Miert faj mar evek ota?

Figyelt kérdés

Harom eve faj a gerincemnel a hatam...suliban bukfencnel ereztem ahogy vegig megropogott..azota faj,mar harom neve...a haziorvos nem akart adni beutalot,de mikor nagynehezen adott az orvos csak ranezet majd azt mondta h gerincferdules,majd ismet kertem egy beutalot erre egy evre ott csinaltak rontgent,de azt mondtak h gerincferdules,es hogy ennel rosszabb mar ugysem lehet...nem hinnem hogy a gerincferdules miatt fajna olyan szinten hogy volt mikor elsirtam magam,pedig jol birom a fajdalmat. A hatamban a lapockamnal es a gerincem kozott csomok vannak amitol megjobban faj a hatam. Mitol van ez?

Most meg 3-4 napja a terdem faj,olyan szinten hogy alig birok menni..talan begyulladhatott?

18/l



2016. okt. 26. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:
A leírtakból arra lehet talán következtetni, hogy gyengék a hátizmok és ilyen esetben valóban lehet gerincferdülés is, ami azért kellemetlen, mert a gerinccsigolyák közti porckorongokat nem egyenletesen éri a terhelés. Emiatt bizonyos oldalon vagy helyeken a rugalmas porckorongok jobban kitüremkednek és mechanikailag nyomhatják a gerincvelőből kiágazó és a porckorongok mellett futó idegeket. Azok pedig ezt a nyomásingert részben fájdalomként juttatják az agyba, részben pedig az általuk beidegzett hátizmokat görcsösen összehúzódott állapotban tartják. Mindezen segíthet minden olyan sport, testedzés, ami a hátizmokat erősíti. Érdemes kipróbálni a gravitációs pad (gerincnyújtó pad, denevérpad) használatát, ami a csigolyák közti porckorongokra ható nyomást kiküszöböli. A jelzett térd és hátfájdalom kapcsán meg kell említeni, hogy számos olyan vírus van, ami az emberi szervezetbe bekerülve kellemetlen gyulladásos fájdalmakat képes okozni. Ezek a herpeszvírusok az idegek velőshüvelyében valamint az izületi folyadékban képesek "elrejtőzni", mert immunrendszer sejtjei számára ezek felfedezhetetlen területek. Normál állapotban az immunrendszer képes kordában tartani az ilyen velünk együttélő vírusokat, de ha egy újabb (vírusos vagy bakteriális) fertőzés esetén az immunrendszer elsősorban az új betolakodó felé fordul és ilyenkor az addig védett helyeken megbúvó vírusok "felélénkülnek" és láz nélküli, de ismét fájdalommal járó apró helyi gyulladásokat okoznak. Ajánlatos az ilyen fájdalmak esetén kisebb adagban acetilszalicilsavat tartalmazó gyógyszert (aszpirin, kalmopyrin) szedni, esetleg diklofenák tartalmút. A hátfájdalomnál nem ajánlatos a hát masszírozása, de a melegen tartás mindenképpen. Térd esetében kímélni kell és legfeljebb állott vizes borogatás ajánlható.
2016. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!