Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Sérülések, balesetek

A kérdés

Bokaműtétem volt, levették a gipszet, de nehézkes a járás. Normális?

Tesióran magam alá fordult a bokám, elszakadt a bokaszalag, bokatok, ínszalag, valamint a bokacsontból is kitört egy kis darab. Műtét után, 1 napig volt rajtam fekvőgipsz, amíg a kórházba voltam, utána 4,5 hétig volt rajtam a járógipsz. Tegnap levették, most 2 hónap bokarögzítő kell, de nehezen tudok járni. Ha rendesen próbálok lépni azzal a lábammal, akkor amikor az van hátul és emelem el, megfeszül és nagyon fáj. Mozgatni bírom rendesen ettől függetlenül. Be is van duzzadva egy kicsit. Ezek a panaszok normálisak? Nem kell gyógytornára se mennem, 1,5 hónap múlva pedig már tesizhetek is a doki szerint.

Keress kérdéseket hasonló témákban: boka, szalag, szakadás, törés, műtét, gipsz, járás

2016. nov. 19. 15:21  Privát üzenet  

A válaszok

Nyújtsd szerintem.

Nem kell gyógytornára járnod..? :o

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. nov. 19. 15:34 Privát üzenet
Nem normálisak,de a rögzítésnek velejárója. Nem is értem,hogy miért nem kell gyógytornára járnod?! El kell kezdeni fokozatosan nyújtani és erősíteni az izomzatot,csak akkor fog jól gyógyulni. Ráadásul ezt nem mindegy hogyan teszed.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2016. nov. 19. 17:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Esetleg valami tanács? Mit tudnék csinálni?

# 3/6Időpont 2016. nov. 19. 17:55 Privát üzenet
Nekem a térdemet műtötték és amint lehetett küldtek gyógytornára. Az a baj,hogy Te otthon nem tudod pontosan,hogy mik azok a gyakorlatok amik segítenek és nem ártanak. Én a helyedben visszamennék az operáló orvoshoz és rákérdeznék.

# 4/6Időpont 2016. nov. 19. 19:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Meg az a probléma hogy muszáj visszatérnem a suloba mert így is 1 hónap kimaradt. Az meg nem a városomba van, kolis vagyok, eléggé nehéz lesz.

# 5/6Időpont 2016. nov. 19. 19:58 Privát üzenet
Ha néhány alkalommal elmész,akkor a gyógytprnász megtanít neked olyan gyakorkatokat,amiket otthon is tudsz csinálni.

# 6/6Időpont 2016. nov. 19. 20:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mankó elhagyása!?
Mi lehet a gond? Egyik napról a másika minden előzmény nélkül az egyik térdem rendszeresen megakad járás közben.
Ma fociztunk, A barátom valahogy ütközött a boká mal, Nem éreztem akkor semmit, de egy kis szünetbe fájdogált, utána focin sprinteletem meg sem éreztem most hogy hazaértem nem úgy megy vele a járás?
Hogy kell járógipsszel lépcsőzni?
2 napja edzés után szörnyen elkezdett fájni a bal bokám és lábfejem, olyan szinten, hogy nehezemre esik a járás. Mit tehetnék ez ellen?
Három és fél hete artroscopiás bokaműtétem volt, szabadtesteket. Meszesedést vettek ki. Gyógytornázom, de napközben dagadt a bokám, normális ez?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Sérülések, balesetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!