Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaműtétem volt, levették a...

Bokaműtétem volt, levették a gipszet, de nehézkes a járás. Normális?

Figyelt kérdés
Tesióran magam alá fordult a bokám, elszakadt a bokaszalag, bokatok, ínszalag, valamint a bokacsontból is kitört egy kis darab. Műtét után, 1 napig volt rajtam fekvőgipsz, amíg a kórházba voltam, utána 4,5 hétig volt rajtam a járógipsz. Tegnap levették, most 2 hónap bokarögzítő kell, de nehezen tudok járni. Ha rendesen próbálok lépni azzal a lábammal, akkor amikor az van hátul és emelem el, megfeszül és nagyon fáj. Mozgatni bírom rendesen ettől függetlenül. Be is van duzzadva egy kicsit. Ezek a panaszok normálisak? Nem kell gyógytornára se mennem, 1,5 hónap múlva pedig már tesizhetek is a doki szerint.

2016. nov. 19. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyújtsd szerintem.

Nem kell gyógytornára járnod..? :o

2016. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem normálisak,de a rögzítésnek velejárója. Nem is értem,hogy miért nem kell gyógytornára járnod?! El kell kezdeni fokozatosan nyújtani és erősíteni az izomzatot,csak akkor fog jól gyógyulni. Ráadásul ezt nem mindegy hogyan teszed.
2016. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tanács? Mit tudnék csinálni?
2016. nov. 19. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a térdemet műtötték és amint lehetett küldtek gyógytornára. Az a baj,hogy Te otthon nem tudod pontosan,hogy mik azok a gyakorlatok amik segítenek és nem ártanak. Én a helyedben visszamennék az operáló orvoshoz és rákérdeznék.
2016. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg az a probléma hogy muszáj visszatérnem a suloba mert így is 1 hónap kimaradt. Az meg nem a városomba van, kolis vagyok, eléggé nehéz lesz.
2016. nov. 19. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha néhány alkalommal elmész,akkor a gyógytprnász megtanít neked olyan gyakorkatokat,amiket otthon is tudsz csinálni.
2016. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!