Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi ideig van értelme...

Mennyi ideig van értelme borogatni a zúzódást?

Figyelt kérdés
Kb. másfél órával ezelőtt suliban keményen lefejeltem a bordásfalat, aminek köszönhetően szereztem egy bazinagy puklit a homlokomra. Ott hideg kanalat nyomtunk rá, illetve borogattuk, itthon fél órája jéghideg zselés párnát tartok a fejemhez. Mennyi ideig érdemes még borogatni? Sajnos nem tudom odakötni, így meg nem tudok semmit sem csinálni.

2016. dec. 7. 14:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve mit tehetnék a borogatáson és kenegetésen kívül, hogy minél kevésbé dagadjon fel és gyorsabbab i tűnjön el? Volt már számtalan zúzódásom és hetekig tartott mire felszívódtak, ez meg elég látványos helyen van és nem mutat túl jól :D
2016. dec. 7. 14:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Jegelni lehet az első 2-3 napban. Sajnos a koponya zúzódások, mivel közvetlen csont felett vannak ezért csak lassan, szép színekben pompázva múlnak el.

Viszont a kanál a lehető legrosszabb ötlet volt. Lehet, hogy egy életre nyomot fog hagyni és majd csak a gyógyulás után látod majd a nyomát, hogy mit okozott.

Duzzanatra tilos bármit rányomni, mert a duzzanat a bevérzés és vérbőség miatt keletkezik. Ha összenyomod, akkor szétpattannak az erek és a szövetek és kötőszöveti elhalást okoz, ami által azon a helyen egy csinos kis horpadás lesz miután lemegy a duzzanat.

2016. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úgy látszik ez a hideg cucc rászorítós dolog egy komoly tévhit lehet, mert mindenki azt mondta, hogy jó lesz így. Utánaolvastam kicsit a dolognak, és valóban nem volt jó ötlet. :( Remélem, komoly nyoma nem marad, végülis nem nyomtam oda túl erősen. Meglátjuk, ha begyógyult.

Egyébként fekete nadálytő krém jó kezelésre?

2016. dec. 7. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos és is a mai napig magamon viselem anyukám tudatlanságának nyomát (velem pont ez történt).

Egyébként hasonló okokból nem szabad a jegelést sem túlzásba vinni. Rövid távon nagyon jó, de hosszú távon az is árt. 4-5x 5 perc 2-3 napig, és utána már csak kenegesd.


A Feketenadálytő tökéletes választás :)

Ha zavarnak a színek akkor pedig alapozd le.

2016. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mázli hogy pont van itthon fekete nadálytő krém, anyum készül az ilyen esetekre. :D Alapozást hanyagolom, mivel fiú vagyok, de majd ráfésülöm a hajam valahogy.

Köszi még 1x a tanácsokat!

2016. dec. 7. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!