Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 57 éves korban, télen, mennyi...

57 éves korban, télen, mennyi idő alatt gyógyul meg teljesen egy másodfokú égési sérülés?

Figyelt kérdés
Nov.19-én történt a baleset, orvoshoz két nap múlva jutottam.22-én volt egy hónapja, hogy keresőképtelen vagyok a jobb lábfejemen keletkezett sérülés miatt. Az égett felület már lejött, rendszeresen járok kötözésre,de úgy érzem, nem jutok 5-ről a 6-ra.Félek, hogy az állásom is veszélybe kerülhet a lassú gyógyulás miatt. Ráadásul cipőt se nagyon tudok még rá húzni.
2016. dec. 27. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani...nagyon sok mindentől függ. De nagyon lassú....
2016. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem adtak egy kencét minden nap le kellett tiszítatni vízzel a sebet és krémezni. Nekem a másodfokú égés a combom tövén volt, ülni nem tudtam tőle és rá egy hónapra el tudtam menni sielni, nem mondom, hogy nem fájt néha néha de nem volt vészes. Annyi, hogy velem ez 22 évesen történt :/
2016. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem még mindig kamillás vízben kell(ene) áztatnom, utána levegőztetni, majd Phenylbutazon kenőccsel kenni.Kezdek kételkedni a kezelés mójában. Ha kiázik a lábam a kamillától, mikor szárad le a rajta lévő réteg?Az ápolónő a rendelőben azt mondta, ez a kezelési mód már elég.Hát én meg nem úgy veszem észre, sőt, kezdek gyanakodni, hátha pénzt szeretne már tőlem, ezért húzza az időt.
2017. jan. 17. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Áztatni?! Nekem azt mondták finoman mossam le de ne ázzak sokáig a víz alatt. Minden nap újra kötés és dermazin krém.
2017. jan. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Két hete kezelési módot változtatott a doki, úgy néz ki, ez már felgyorsította a gyógyulási folyamatot. Azóta csak lemosni kell tiszta vízzel, minél tovább levegőztetni, majd lefedés előtt alaposan lekenni Betadinnal.Azóta szépen bevarasodott a sérülés és már kezd a var lassan leválni róla.
2017. febr. 13. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett a lábaddal? Velem 3 hete történt ugyanez. 4 orvos látta, mindegyik mást mondott, dermazin, iaulagen, lemosó spray. Most én is a kamillás lemosás és betadinnál tartok, de még nem záródott teljesen össze a seb és minden lépésnél fáj. A szélei mintha varasodnának.
2021. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!