Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másodfokú egési sérülés...

Másodfokú egési sérülés mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés
December 23-án leforráztam tea vízzel a lábfejemet és a bokámat. A sürgősségin elláttak, másnap vissza kellett mennem az egési ambulanciára. Azóta 3 naponta mennem kötés cserére. De úgy érzem nem javul, egész nap pihentetem. Néha viszont muszáj ráállni, akkor borzasztóan fáj, alig tudok menni. Mennyi idő múlva lesz már jobb? Akinek már volt hasonló ossza meg velem a tapasztalatait
2016. dec. 29. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hosszadalmas, nagyságtól és mélységtől is függ, nekem egy kisebb égés a kezem 2 hét után gyógyult be, és vigyázni kell rá nehogy elfertőződjön.
2016. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ma voltam kötés cserén. Azt mondták hamarosan meggyógyul. Ezt nehezen hiszem el, mert nagyon fáj minden lépésnél.
2016. dec. 30. 22:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Lassan de regenerálódni fog. Tudom milyen érzés mikor fáj és olyan mintha sose érne véget.. :/ Kitartást neked és ne aggódj meg fog gyógyulni!
2016. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a combom felső fele égett meg sima vízzel. 1 hónap volt mire annyira helyre jött, hogy el tudtam menni síelni, bár nem mondom, hogy fájdalom mentes volt de már elviselhető. Igazán mire teljesen begyógyult és nem fájt 2 hónap volt. Szintén2.fok.
2017. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megmaradt a nyoma? Milyen krémmel kentétek, hogy ne maradjon heges? Holnap le kell vennem a kötést.
2017. jan. 4. 20:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a combom felső része égett meg, forró tea ömlött rá. kb. egy hónap volt mire teljesen meggyógyult. Megmaradt a nyoma, egy halvány barnás folt van a combomon (8 éve történt). (amúgy nekem a viszketés volt a legszörnyűbb, amikor a végén megkeményedett és lehámlott... azt hittem megbolondulok tőle hogy nem vakarhatom meg)
2017. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem dermazint adtak a honvédkórházban. Nos azon a részen ahol a bőröm az ülésétől összegyűrődött ott nem szépen forrt megmarad a nyoma, azokon a részeken, ahol nem gyűrödött a bőr 3 év alatt szinte láthatatlanná halványodott. Nekem nem volt varas, nem viszketett, de végig kentem is.
2017. jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia mi lett a lábaddal? Én 8 napja forráztam le a lábfejem, orvos látta, kenegetem, 2. fokú, de nagyon fáj minden lépésnél, mint Neked. Igazából ez a fájdalom idegesítő, Neked meddig tartott?


Köszi!

2021. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Kb 2 hét telt el mire jobb lett. Amikor már érzed, hogy húzódik a bőr, mintha kicsi lenne rá, akkor már gyógyul.
2021. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én a mellkasom forráztam le a rohadt forró vízzel, tele hólyaggal 1 hete. Amikor sebes lett, akkor jött a kibírhatatlan fájdalom. Most úgy nézek ki, mint egy leprás. Rettegek, hogy sosem fog begyógyulni és örök hipertrófiás heg lesz az egész felület és a pólóm se vehetem le soha többé mások előtt :( Én nem kötöm már, mert beleragad és ordítok ha ki kell szedni. Orvos szerint életem végéig elfelejthetem a strandolást, 2-3 év lesz , mire valamennyire enyhül a fájdalom és lesz új bőr :(
2023. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!