Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott a kutya, mit tegyek?!

Megharapott a kutya, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
A kutya és én is be vagyunk oltva.A seb (nem seb hanem horzsolás) egyáltalán nem vérzik és még be sem lilult. Nadrágon keresztül harapott meg. Egy kisebb (fél centi) és egy közepes (3 centi) nagyságú karcolás vagy horzsolás van a combomon.Bekentem Betadine- nal. És egy kicsit fáj amikor ráállok a lábamra.

2016. dec. 29. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenni. Semmi bajod nem lesz. Fertotlenitesen kivul mast nem is nagyon lehet. Ha nem lenne oltva, vagy nagy lenne a seb, akkor lenne csak baj.
2016. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor elmész az orvoshoz, viszont ha tényleg be van oltva a kutya, akkor semmit nem fognak veled csinálni, pláne ekkora sérüléssel. Engem egyszer lábon harapott egy kóbor kutya, farmer volt rajtam még is sikerült átharapnia, szépen vérzett is, erre kaptam tetanuszt, majd veszetség ellenit.
2016. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja nekem szerencsére semmi bajom nincs egy kicsit fel volt duzzadva de most már semmi és a fájás is múlt.Tehát szerintem holnapra elmúlik és nem kell fölöslegesen orvos. Köszönöm a válaszokat
2016. dec. 29. 17:51
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és a kutya azt hiszem múlt héten kapott oltást. azért harapott meg mert sötétben kifutottam az udvarra a barátnőmnél s megilyedt . Farmeron keresztül harapott
2016. dec. 29. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit tenned. Majd elmúlik.
2016. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!