Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy hete csúnyán elcsúsztam a...

Egy hete csúnyán elcsúsztam a jégen, pont a farokcsontomra érkeztem. Lehajolni még mindig bajlós, mit csináljak? (több lent)

Figyelt kérdés

Mikor kell ilyennel dokihoz menni? Romlani fog, vagy csak "max." nem múlik el?


Meg mi ez egyébként? A csontom fáj, vagy inkább valami izom tapadt rá?

Mikor elestem hát szószerint s*ggre estem, hirtelen nagyon fájt, alig tudtam felállni.

Itthon tudok csinálni vele valamit? Bekentem piros lóbalzsammal, meg iszok kamilateát, elvileg gyulladáscsökkentő.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)

(léci, ijesztőt ne írjatok, mert így is hajlamos vagyok beképzelni minden betegséget xD)


16/L



2017. jan. 30. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Baleseti sebészet, röntgen
2017. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet megrepett vagy eltörött ott valami. Én egyszer ugyanígy elestem, bár az inkább a derekam volt. Nem mentem dokihoz, magától elmúlt nagyjából, de azért hónapokig éreztem. Ha tényleg fáj jobb ha elmész, megnézik mi van és elmondják hogyan kezeld.
2017. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Fuh.. csak annyira felidegesít, hogy 1msp-en múlt az egész. Most ha nem megyek rá, nincs semmi bajom.


És egyébként hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Le kell vetkőzni alul teljesen röntgennél? (nem mintha emiatt nem csinálnám meg, azért az egészségem fontosabb, csak érdeklődöm)

2017. jan. 30. 22:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem röntgenezték, és nem kellett teljesen, csak a nadrágot letolni.
2017. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, hogy mi lett az eredmény?

Ha mondjuk zúzódás van, akkor arra gondolom nem tudnak adni semmit, max valami kencét (?)

Törésnél meg azt olvastam nem csinálnak semmit :/

2017. jan. 30. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen , napokig az ágyban is alig tudtam megfordulni és hetekig fajt az ülés utána még hónapokig éreztem de elviselhető módon. A rontgennek azért nem látom értelmét mert azt a részt úgysem tudják gipszelni , ha el is tört akkor is magától gyógyul.
2017. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 hete én is elcsúsztam ugyanígy. Hát 4 napig nagyon szar volt utána kezdett el javulni és 1 hét utána már semmi bajom nem volt. Ne reagáld túl, tuti nincs nagy baj :)
2017. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3.válaszoló vagyok. Nem azért mentem röntgeneztetni, mert ráestem, tehát különösebb eredmény nem volt. Pont azért voltam, mert nekem rendellenesen nőtt, kicsit jobban kiáll, mint az átlagnak. Amúgy volt amikor én is ráestem, nekem az előbbi dolog miatt még könnyebben megsérülhetne, de nem lett semmi baj.

Neked sincs bajod szerintem :)

2017. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell menni, rögtön oda kellett volna menni. Akár a csigolyáid is sérülhettek
2017. jan. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Menj el azért orvoshoz, ha nagyon fáj adnak rá fájdalomcsillapítót, és ahogy említették már előttem is, felmerülhet hogy megsérültek a csigojáid is.

Nos amúgy hát igen ha megzúzódott akkor nem tudnak vele csinálni semmit, de ha el is tört, akkor sem. De romlani nemfog azt biztosítom, csakha megint ráesnél. Barátommal is egyszer hasonló eset történt, eltört a farkcsontja, nem csináltak vele semmit, kicsit fura ott neki az a terület a végigsimítod és hát így él.

((((Ne kérdezzétek miért fogdosom a barátom fenekét)))

2017. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!